Žmonės viešina būdą, kaip mažiau sumokėti už elektrą – įmonė įspėja dėl sukčiavimo

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) paskelbė, kiek gyventojams už elektrą reikės mokėti nuo ateinančių metų sausio 1 d.  Vidutinės elektros energijos kainos augs 14,6 proc., tačiau kai kam brangimas dar didesnis. Vis dėlto yra būdų bent šiek tiek sutaupyti.

(nuotr. Ingos Juodytės/ Fotobankas.lt)

Standartinio namų ūkio, kuris per mėnesį sunaudoja vidutiniškai apie 149 kilovatvalandžių elektros energijos per mėnesį, išlaidos padidės iki 2,75 eurų per mėnesį, pranešime skelbė bendrovė „Ignitis“. Nors kaina, atrodo, didėja nežymiai, kai kurie gyventojai teigia, kad sprendžiant iš gautų pranešimų – kaina kils daugiau, nei nurodoma.

Vienas nuosavame bute naujos statybos daugiabutyje gyvenantis vilnietis Romas piktinosi didėjančiomis elektros kainomis. Jis pasakojo pasirinkęs „Standartinį“ planą su dviem tarifais – dienos ir nakties arba savaitgalio.

„Kaip tik iš „Ignitis“ gavau el. laišką su naujomis elektros kainomis nuo kitų metų pradžios. Tai ką aš galiu pasakyti? Man ji brangs kur kas daugiau nei skelbta viešai.

Pavyzdžiui, dieninis tarifas didės nuo 0,143 iki 0,168 Eur/kWh, o naktinis – nuo 0,1 iki 0,107 Eur/kWh. Atrodytų nedaug, bet jeigu perskaičiuoji procentais, išeina 17 proc. ir 7 proc. Nuoširdžiai nesuprantu, kodėl taip brangsta elektra. Juk algos ir pensijos tiek tikrai pastaruoju metu nedidėjo“, – kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA

Jis tikino rimtai svarstantis, ar nereikėtų pagudrauti ir mažesniu tarifu už sunaudojamą elektrą sumokėti į priekį: „Iki šiol niekada nieko panašaus nedariau, bet kai toks kainos kilimas, tai kodėl gi ne?“

Iš vartotojų tikisi sąžiningumo

Jei šiuo metu gyventojai užsirašytų suvartoję daugiau energijos ir sumokėtų mažesniu tarifu, o kitais metais suvartotų mažiau, išlieka teorinė galimybė šiek tiek sutaupyti, tačiau tai gudravimas, kuris anksčiau ar vėliau gali išaiškėti.

Bendrovės „Ignitis“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius aiškina, kad nėra nustatyta, kokį didžiausią rodmenį už suvartotą elektros energiją ar gamtines dujas gali deklaruoti vartotojas, tačiau reikalaujama deklaruoti tik faktiškai suvartotos elektros ir gamtinių dujų duomenis.

„Iš vartotojų pusės tikimės sąžiningumo, bet, pamatę neįprastai išaugusį deklaruojamą elektros energijos ir gamtinių dujų vartojimą, „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) darbuotojai ir įgalioti rangovų darbuotojai turi teisę atlikti skaitiklių rodmenų patikrinimą. Jei už elektros energijos suvartojimą deklaruotas skaičius neatitinka faktiškai suvartotos energijos kiekio, nustatomo tikrinimo metu, tokiu atveju yra perskaičiuojamos kliento sąskaitos ir už praėjusį laikotarpį“, – apie gudravimo pasekmes pasakoja A. Ketlerius.

REKLAMA

ESO, keičiantis elektros ir dujų tarifams, kiekvienų metų sandūroje pasitelkia papildomas darbuotojų pajėgas tikrinti klientų skaitiklius. Dažniausiai apie galimą patikrinimą gyventojai nėra informuojami.

„Kadangi paprastai elektros skaitikliai yra montuojami lengvai operatoriui prieinamose vietose, skaitiklių rodmenų kontroliniai patikrinimai dažniausiai vyksta neinformavus vartotojų“, – sako A. Ketlerius.

ESO darbuotojai ir rangovai kiekvieną mėnesį patikrina dešimtis tūkstančių skaitiklių. Kainų keitimosi laikotarpiais, patikrinamų skaitiklių kiekis stipriai išauga.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2019-12-11 10:41:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka jus lyginat sù Es,atlyginimus palyginkit...kur 3 kartai didesni........
Atsakyti
-3

D
Daiva
2019-12-11 11:41:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs nelyginkit su europos valstybėm ten minimali alga1600 o pas mus lietuvoje į rankas 400 € .Tai kur teisybė?
Atsakyti
-7

t
tai
2019-12-11 10:45:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
3 men bandymu.......gyvenome su seima uzsienyje.....tie patys laptopai,tv nuomojamame name senas 50w daugiau,boileris 100ltr didesnis ir 1kw galingesnis,virtuveje virykle carine,namas apsvieciamas visa para,sildymas elektra......namuose viskas su A+ ir Led,siltas vanduo nuo krosnies ir siaip prisiziurima,kad neislaidauti.....tai uzsienyje po pirmo menesio pasake,kad susimokesiu isvaziuodamas nes nera ka moketi.......pirkau skaiciukus patikrinimui kiek prietaisai naudoja-ten maziau.............................tai snekedami apie ekologija ir atsinaujinancia energetika pristate vejo malunu,pilna saules bateriju ir kyla elektros kaina.....nejuokinkite.......valstybe turi investuoti i visu namu stogus su saules baterijomis ir vejo jegainemis,o zmones issiperka mokedami uz elektra ta pacia kaina......tada parduoda nesunaudojama valstybei kuri atiduoda i aukciona......
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų