„Vlantanos“ vadovas apie Norvegijoje apgautus vairuotojus: pripažįstame, padaryta klaidų

Viena didžiausių Lietuvos transporto įmonių „Vlantana“ Norvegijoje sulaukė nemalonumų. Šios šalies institucijos nustatė, kad įmonė netinkamai apskaitė vairuotojų darbo laiką, galėjo nemokėti jiems sutarto atlyginimo, pažeisti kitas taisykles. Įmonė neneigia padarytų klaidų, bet žada pasitaisyti.

(Fotobankas)

Pirmadienį portalas tv3.lt publikavo straipsnį apie „Vlantana Norge“ padarytus pažeidimus ir taikų susitarimą su dviem darbuotojais, kuriems kartu su papildomomis išlaidomis iš sumokėta per 200 tūkst. eurų.

Vėlų pirmadienio vakarą portalas sulaukė bendrovės „Vlantana Norge“ valdybos pirmininkas Vladas Stončius jaunesnysis persiuntė atsakymus į užduotus klausimus.

Pateikiame visus klausimus ir atsakymus.

Kodėl Norvegijoje darbuotojams mokamas ne visas atlyginimas, kaip kad nustatė Norvegijos Darbo inspekcija?

Susipažinus su gautu Darbo inspekcijos dokumento turiniu, turėtume akcentuoti, kad organizacija nustatė ne atlygio mokėjimo galimą pažeidimą, bet apskaitos struktūros netinkamą įgyvendinimą.

REKLAMA

Sulaukę šių išvadų, kartu su teisininkais atliekame vidaus auditą ir peržiūrime apskaitos sistemą. Šiuo metu daug rekomendacijų įgyvendinta pagal Norvegijos darbo įstatymus. Pilnai sutvarkytą sistemą turime pristatyti darbo inspekcijai iki 2020 kovo 25 d. 

Šiandien įmonei vadovauja norvegas, kuris, esame tikri, garantuos aukščiausius įmonės veiklos standartus ir sieks maksimaliai operatyviai įgyvendinti darbo inspekcijos rekomendacijas.

Kodėl apgaulingai tvarkoma jų darbo laiko apskaita, kaip kad nustatė Norvegijos darbo inspekcija?

Atliekame vidaus auditą ir peržiūrime apskaitos sistemą kartu su teisininkais. Galiu pasikartoti, jog kompanija siekia aukščiausių įmonės veiklos standartų.

Kodėl jiems oficialiai mokamas mažesnis atlyginimas nei būna sutarta, kaip kad nustatė Norvegijos darbo inspekcija?

Su „Vlantana Norge“ dirbančiais vilkikų vairuotojais yra pasirašytos darbo sutartys, kuriose numatytas apmokėjimas ne už įprastą darbo laiką (40 val. per savaitę), bet 20 val. per savaitę.

Jei išdirbtų valandų skaičius didesnis už jas mokama papildomai, bet garantuojama ne mažiau nei 20 darbo valandų apmokamo darbo per savaitę. Dėl vairuotojų darbo specifikos, kaip pvz.: dirba 3–4 savaites ir po darbo savaičių nori praleisti 1-2 savaites namuose - dėl to nėra įmanoma išdirbti pilno etato.

Susipažinus su gautu Darbo inspekcijos dokumento turiniu, turėtume akcentuoti, kad organizacija nustatė ne atlygio mokėjimo galimą pažeidimą, bet apskaitos struktūros netinkamą įgyvendinimą. Sulaukę šių išvadų, kartu su teisininkais atliekame vidaus auditą ir peržiūrime apskaitos sistemą. Šiuo metu daug rekomendacijų įgyvendinta pagal Norvegijos darbo įstatymus. 

Dėl kokių priežasčių su dviem darbuotojais Norvegijoje sudarėte taikos sutartį, kurios suma viršija 100 tūkst. eurų kiekvienam?

Pripažįstame, kad buvo padaryta žmogiškųjų klaidų. Todėl siekėme susitaikymo, tačiau susitarimo turinio nenorime komentuoti.

Ar tiesa, kad panašių pretenzijų turite ir daugiau?

Siekdami ateityje išvengti tokių galimų nesklandumų, kartu su teisininkais atliekame vidaus auditą ir peržiūrime apskaitos sistemą. Šiuo metu daug rekomendacijų įgyvendinta pagal Norvegijos darbo įstatymus. Buvo inicijuoti susitikimai su „Vlantana Norge“ darbuotojų atstovais, kurie buvo pakviesti spręsti klausimus ar darbinius iššūkius atvirai. Tikimės, kad daugiau pretenzijų neturėsime.


Rašyti komentarą...
L
Lt
2019-11-19 11:48:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norvegų atitinkamos institucijos matosi kad dirba. Mūsų FNTT sėdi patenkinti logistikos bosų kišenėse.
Atsakyti
-1

J
Juokas
2019-11-19 09:43:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi viska zino tenapie tas darbo sutartis ir t.t. , dabar vinioja i vata del klaidu. Kiek kartu buvo Justo klausta kas per nesamones su tom sutartim, ir prasideda futbolas klausk to ar ano ir galo nematyti :D visi viska zino ir zinojo tik kad klausimas buvo kada ciups juos, ir vuolia... ciupū
Atsakyti
-1

s
saule
2019-11-19 09:54:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip reiketu pakratyti visu imoniu ,kurios valdo milijonus , apskaita ir is karto atsirastu viskam lesu ,nes dabar musu salyje darbdaviams aligarkams duta tokia laisve ,kad jie gali daryti ka nori apgaudineti zmonis nedamoketi uz virsvalandzius ir tai nera nusikaltimas ,bet bet tai normalu Lietuvoje visi taip daro su dvigubom buhalterijom
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų