Viena iš didžiausių Lietuvos transporto įmonių „Vlantana“ Norvegijoje sulaukė nemalonumų. Vietos žurnalistai ir tarnybos išsiaiškino, kad čia dirbusiems vairuotojams ji veikiausiai nemokėjo viso sutarto atlyginimo, galėjo pažeisti darbo laiko apskaitą ir kitus reikalavimus.

(Fotobankas)

(Fotobankas)

Visai neseniai patvirtinta taikos sutartis tarp įmonės ir dviejų buvusių jos darbuotojų ir kiekvienam iš jų priteisė per 100 tūkst. eurų kompensaciją.

Tuo įmonės bėdos gali nesibaigti – kelios dešimtys kitų vairuotojų taip pat svarsto ginti savo teises. Be to, transporto bendrovė jau neteko dalies užsakymų.

„Vlantana“ savo interneto svetainėje skelbia iš viso turinti per 2,5 tūkst. darbuotojų, o metinė jos apyvarta viršija 100 mln. eurų. Antrinėje bendrovėje Norvegijoje („Vlantana Norge“) dirba daugiau kaip 200 darbuotojų. Pagal verslo apimtis šioje šalyje ji užima gana didelę rinkos dalį.

Kaip rašo Norvegijos leidinys Lastebil.no, istorija prasidėjo dar 2018 m. balandį, kai darbuotojas su keliais kolegomis praėjusiais Lietuvoje ir Norvegijoje pradėjo bylinėtis su „Vlantanos“ vadovybe dėl klaidingai apskaičiuotos algos ir dalies nesumokėto atlyginimo.

REKLAMA

Netrukus bendrovė leido suprasti, kad jis nepageidaujamas. Vairuotojas negalėjo susisiekti su darbdaviais, o galiausiai iš Norvegijos be jo žinios į Lietuvą buvo parsiųsti jo asmeniniai daiktai.

Dėl to Irmantas kreipėsi į Norvegijoje dirbančią advokatę Sandrą Latotinaitę ir siekė prisiteisti kompensaciją iš „Vlantanos“.

Tuo pačiu metu Norvegijos darbo inspekcija pradėjo tyrimą dėl Norvegijoje dirbančių „Vlantanos“ vairuotojų darbo sąlygų.

Lastebil.no paprašė šio tyrimo medžiagos ir iš jos išsiaiškino, kad iš tikrųjų daugelis darbuotojų įmonėje buvo įdarbinti puse etato. Sprendžiant iš surinktų duomenų, nė vienas iš jų per dieną nedirbo ilgiau nei 4,5 val. (t. y. nė viena vairuotojo pamaina oficialiai netruko ilgiau kaip pusės leidžiamo laiko). 

Atsakydama į tokius įtarimus, bendrovė aiškino, kad darbuotojai laisvalaikiu sunkvežimiais važiavo žvejoti arba apsipirkti.

Tačiau įvertinusi vairuotojų parodymus, S. Latotinaitė įsitikinusi, kad iš tiesų taip galėjo būti oficialiai neapskaityta keli tūkstančiai darbo valandų.

Kaupiantis įrodymams ir didėjant žurnalistų susidomėjimui, „Vlantanos“ antrinė įmonė Norvegijoje nusprendė su dviem darbuotojais lietuviais sudaryti taikos sutartis.

Jose buvo numatyta, kad darbuotojai negali bendrauti su žiniasklaida. Sutartyje jiems numatyta bendra kompensacijų suma, kartu su papildomomis bylos išlaidomis, viršija 2 mln. Norvegijos kronų. Oficialiu kursu tai būtų beveik 209 tūkst. eurų.

S. Latotinaitė portalui tv3.lt patvirtino informaciją apie šį susitarimą. Advokatė taip pat atskleidė, kad į ją jau kreipėsi kelios dešimtys Norvegijoje dirbančių vairuotojų, siekiančių apginti savo teises.

REKLAMA

Norvegijos žiniasklaida skelbia, kad į viešumą iškilus informacijai apie galimus „Vlantanos“ pažeidimus, jos čia paslaugų jau atsisakė arba artimiausiu metu atsisakys bent dvi jos paslaugas iki šiol pirkusios įmonės.

Beje, Lietuvos Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informavo, kad šiais metais jau gautas 21 prašymas nagrinėti darbo ginčus su „Vlantana“. Taip pat 2019 m. VDI yra gavusi 3 skundus dėl šios įmonės.

Portalas tv3.lt kreipėsi į centrinę „Vlantanos“ būstinę Klaipėdoje ir prašė pakomentuoti situaciją Norvegijoje ir galimus darbo teisės pažeidimus. Tačiau įmonės darbuotojai informavo, kad apie tai gali kalbėti tik vadovai, kurie šiuo metu yra išvykę ir grįš ne anksčiau kaip trečiadienį. Tada esą jie ir atsakys į klausimus.

Redakcija taip pat gavo Tomo Stonio laišką, kuriame jis rašo: „Aš, kaip visos grupės vadovas, ir akcininko atstovas komentuoju šios situacijos klausimus. Prašau pateikti savo klausimus raštu ir į juos atsakysime kuo tik galėsime greičiau.“

Norvegijos žurnalistams naujas „Vlantana Norge“ vadovas Terje Larssenas kalbėjo, kad įmonės darbuotojams turi būti sudarytos tinkamos sąlygos ir jos turi atitikti Norvegijos teisės aktų reikalavimus.

Atsakymai dėl įtarimų pažeidus galiojančią tvarką esą bus pateikti tada, kai bus atliktas išsamus tyrimas.

Papildyta 2019 m. lapkričio 19 d. 8 val. 30 min.

 Vlantana Norge“ valdybos pirmininkas Vladas Stončius pirmadienį vakare persiųstuose atsakymuose pripažino, kad įmonė padarė klaidų, tačiau žada pasitaisyti.

Narutis
2019-11-18 20:28:04
Pagaliau išlindo įla iš maišo. Mnyčiau tai gera pradžia. Ir perspėjimas likusiiai darbdavių daliai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Arūnas 2019-12-13 06:31:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vagių šaika, tokius sodinti reikia, visos transporto įmonės milijandus žeriasi, o vairuotojai, kokias vėliau pensijas gaus, kratyti visas transporto įmones reikia, ir bus iš kur biudžeto skyles kaip lopyti   ATSAKYTI
Raimundas 2019-11-23 08:57:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal reiketu ir lietuvoi pradeti tokius veiksmus.tik advokato gero surasti reiketu   ATSAKYTI
Nesvarbu 2019-11-22 23:19:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebejuokinkit zmoniu pasitaisyti kaip pirmokai as taip daugiau nebedarysiu o apsisukes toliau tai adarysiu ir ka   ATSAKYTI
Lt 2019-11-20 16:43:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Virs 200 sutarčių ir tipo čia klaida? Čia sodinti reikia. Sukčiavimas ir mokesčių slėpimas stambiu mastu.    ATSAKYTI
Audrius 2019-11-19 20:38:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dulkinti tuos vladus ir antanus senai reikejo   ATSAKYTI
Oplia 2019-11-19 06:08:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oplia,pagaliau ir lietuviškoji spauda atbudo. Pakratė norvegai,o ar nelaikas pakratyt ir lietuvai. Juk šiose įmonėse,ne tik vlantanoje,eina dvyguba buhalterija. Visoje lietuvoje vairuotojui mokama 70 eurų už dieną,į tai įeina minimumas ir ir dienpinigiai. O kai būni namuose visai nieko nebegauni. Turi pasirašyti nemokamų atostogų prieš savo valią. Tai viską suskaičiavus lieka 40 eurų,ar tai turi būti toks atlyginimas pvz.dirbant skandinavijoje. Aišku gali čia nedirbti,bet jei nori dažniau grįžti į namus,tai ir renkies lietuvišką įmonę,nes neturi kitos įšeities. Na būtų labai šaunu,kad VMI papurtytų ne tik vlantaną. Bet čia juk Lietuva.    ATSAKYTI
Paprastas 2019-11-19 12:02:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Patikėk Lt netik vairuotojus mulkina o mūsų darbo apsaugą sėdi ir laukia kada paskambins pasiskus sėdi ir gauna atlyginimus iš paprastų žmonių kišenių pvz darbo sutartis 750eur. O gauna 1000-1300 tai reiktų pasidomėti kiek valandų žmonės dirba kad tiek gauna čia kalba apie gamykla.  
tai 2019-11-18 23:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
seniai sakiau gasdinate issikelti is lietuvos-kelkites i norvegija......95 kodas v..ntanoje nugirstas pokalbis-del kazkokio ivykio eu ir klausimas ar ziurejai kaip kortele ar buvo sustabdyta kai judejo.....magnetai dar veikia??????pazystamas pabego is norvegu nes liepdavo persikrauti ir dar reikedavo issimusti,kad kuro normos neskaitytu per kalna pertempiant.......siaip filialui misios-paskutiniams pasiseks-tiesiai i birza tik gaila kad po 4.5val tedirbe-neatsipirks pora metu paatostogauti   ATSAKYTI
Juozukas 2019-11-18 22:29:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
SUPER dabar Kautra ir Toks reikia papurtyt del keleiviu vezimo ir kabotazo svetimose salyse,laktai po kalnus su turistais, o rodo 57eu per diena, rekia Indrasius kad moket daugiau negaliu ir visi tyli..t.y 3-4 darboValandos i diena..o ari 12 val..VDI idomu kur jus ziurit...   ATSAKYTI
Martini 2019-11-18 23:33:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kautra yra   
Susidomėjęs 2019-11-18 22:15:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Galės kitos įmonės keltis į norvegiją, po naujų tai minimalus atlyginimas be mokesčių mokėti vairuotojams1002€ joms nepakeliamas, gal visus vagis įmonės vadovus gerai dar pakratys.   ATSAKYTI
Mes vairai 2019-11-18 22:32:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jau ir vokietijoje zadama aiskintis del algu, lai vaziuoja y choholynus ir ten kuria firmas, ko lenda aferiugos   
Tas patcs 2019-11-18 22:15:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Koks dar Irmantas?? Darius ten ir Egidijus navalinskas(žalias) . Tas žmogelis taip ir gyvena jau ne vieną firma taip padarė    ATSAKYTI
To tas patcs 2019-11-18 22:32:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu padare ne viena firma,vadinas teisus  
Kestas 2019-11-18 22:39:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jis savo pinigu zmogus nori o tu jei tyli tai ir dirb uz grasius  
ate 2019-11-18 21:56:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagaliau kibo vieni dabar bus kitiems eile gerai kad vyrai netyli ka uzdirba ta tegu ir atiduoda one puse atlyginimo ponams reikia vilas pasistatyti ir jaktas susipirkti is vairuotoju uzdirbtu pinigu Saunuoliai vyrai kad isjo viskas i viesuma   ATSAKYTI
Vacys 2019-11-18 21:33:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pagaliau"piningų maišams" bus galas. Norvegai išmokys lietuvos vagis moketi atitinkamą atlygį. Ponams vis maža, okaip vairuotojams už dyką arti. Norvegija buožes, jums ne lietuva, čia skaitosi su žmogumi. Dabarmokesit milijonus, galpamoka bus autopilvuzams. Labai džiaugiuosi, kad teisybe visgi yra, pamokys buožes-išnaudotojus, tiesiog nuostabu, ir vel nuskambesim per ES:mes kovojam su korupcija, štai irjusų propagandos vaisiai. Sekmes vogti toliau, jeigu bepavyks ponai žuljo. Su pagarba"voram v zakone.    ATSAKYTI
Kaukas 2019-11-24 15:13:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada paskutinį kartą išmokėjai atlyginimą mažiausiai tūkstančiai šeimų? Ar tenka dieną naktį sukti galvą del jų? Ar investuoji ir atsakai savo gerove bei reputacija? Tikriausiai nesuvoki, kad prie teliko alaus pasistates imonės neišmaitinsi, savo rura nerizikuoji, bet nuo bačkos rėki, kaip V.I. Lėninas. Kuo daugiau sužlugdys imonių, tuo danams ir lenkams bus geriau  
Romas 2019-11-18 21:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Lietuvoi teisybės nėra visiškai čia kiekvienoi imonėi tas pats vairuotojas dirba beveik kiekviena po 15val o moka kapeikas jei pareikalauji savo pinigu tau pasako gali eiti iš čia ateis ukrainiečiai dirbs už kapeikas jiem nesvarbu kad tolimu reisu vairuotojai tai profesonalai kurie sunkei dirba rizikuoja gyvibe sveikata o Lietuviu darbdavem nusispjauti dar minimuma visur skaičiuoja tai kad pensijos nėra gali eiti prie šiukšliu dėžiu kai jau sveikatos neturėsi smagu ir žiauru kada tas pasibaiks   ATSAKYTI
batia 2019-11-18 20:28:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kokia cia naujiena, pfffff....   ATSAKYTI
Narutis 2019-11-18 20:28:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pagaliau išlindo įla iš maišo. Mnyčiau tai gera pradžia. Ir perspėjimas likusiiai darbdavių daliai.    ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
„Via Baltica“ (LR Vyriausybės)
Valdžios sprendimas užšaldyti reikšmingą dalį Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų, jas nukreipiant socialinėms išmokoms, turės neigiamos įtakos šalies kelių ...
Viešasis Vilniaus transportas (nuotr. „Susisiekimo paslaugos“)
Vilnius kviečia kartu švęsti Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, ir į renginius keliauti nemokamu viešuoju transportu. Vilniečių ir miesto svečių laukia įvairūs ...
Tikrinamas lėktuvas Vilniaus oro uoste: pranešimai apie koronavirusą neigiami (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Žmonių, mirusių Kinijoje nuo naujojo koronaviruso, ir juo užsikrėtusiųjų skaičius ketvirtadienį dramatiškai padidėjo, Kinijos tarnyboms pakeitus užsikrėtimo atvejų skaičiavimo ...
Naujasis Seat Leon (gamintojo nuotr.)
Ispanijos automobilių gamintoja „Seat“ pristato naujos kartos „Leon“ modelį, į kurio kūrimą investavo per 1,1 mlrd. eurų, skelbiama gamintojo pranešime žiniasklaidai. „Seat ...
(nuotr. stop kadras)
Pastaraisiais metais šalies gyventojai įsigyja vis daugiau naujų automobilių. Remiantis „Swedbank“ duomenimis, rinkoje įvyko svarbus pokytis – automobilių lizingas populiarumu ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų