Viena antrus metus iš eilės išsaugojo „tinkamiausio gyventi miesto“ titulą

Viena išsaugojo pirmąją vietą gyventi tinkamiausių pasaulio miestų sąraše, rodo trečiadienį paskelbtas britų žurnalo „The Economist“ reitingas.

Viena (nuotr. SCANPIX)

Remiantis juo, Austrijos sostinė ir vėl aplenkė Melburną, karaliavusį šiame sąraše septynerius metus, kol nusileido Vienai 2018-aisiais.

Po šių dviejų miestų rikiuojasi Sidnėjus, Osaka ir Kalgaris.

Leidinio analitinis padalinys „Economist Intelligence Unit“ (EIU) kasmet išrikiuoja 140 miestų atsižvelgdamas į įvairius veiksnius, tokius kaip gyvenimo lygis, nusikalstamumas, transporto infrastruktūra, švietimo ir sveikatos paslaugų prieinamumas, taip pat šalies ekonominis bei politinis stabilumas. Miestams įvertinti naudojama 100 balų skalė.

Savo patogiais transporto tinklais, gaiviu vandentiekio vandeniu iš Alpių ir aktyviu kultūriniu gyvenimu garsėjanti Viena, kaip ir pernai, surinko 99,1 balo.

„Vakarų Europa ir Šiaurės Amerika tebėra labiausiai gyventi tinkami pasaulio regionai“, – rašoma EIU pranešime spaudai.

Pirmajame dvidešimtuke šiemet yra aštuoni Europos miestai, o likusias vietas užima Japonija, Australija, Naujoji Zelandija ir Kanada.

Vis tik „Šviesos miestu“ vadinamas Paryžius šiemet nukrito šešiomis pozicijomis ir atsidūrė 25-oje vietoje dėl antivyriausybinių „geltonųjų liemenių“ protestų, kurių vaizdai apskriejo pasaulį.

Pirmą kartą sudarant indeksą buvo atsižvelgta į klimato kaitos poveikį gyvenimo sąlygoms. Pavyzdžiui, Naujasis Delis ir Kairas nukrito keliomis pozicijomis ir užėmė atitinkamai 118-tą ir 125-tą vietas dėl „žemos oro kokybės, netinkamų vidutinių temperatūrų ir prasto vandens tiekimo“.

Londonas ir Niujorkas sąraše atitinkamai užėmė 48-tą ir 58-tą vietas, nes juose tebefiksuojamas didesnis nusikalstamumo lygis ir yra itin apkrauta infrastruktūra.

REKLAMA

Gyventi mažiausiai tinkamu miestu pripažintas Damaskas. Sąrašo pabaigoje taip pat rikiuojasi Karačis, Tripolis, Daka ir Lagosas.

Viena taip pat užėmė pirmąją vietą kitame tyrime – kasmetiniame gyvenimo kokybės indekse, kurį sudaro JAV konsultacijų bendrovė „Mercer“. Austrijos sostinė karaliauja šiame sąraše jau 10-tą kartą iš eilės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų