Komandos ugdymo ekspertas Darius Lomsargis: „Bendradarbiavimo įgūdžiai šiuolaikinėje ekonomikoje kaip niekada reikšmingi“

Šiuolaikinėje darbo rinkoje dėl talentų dėmesio kovojama įvairias būdais – darbuotojams siūlomi įvairūs priedai, papildomos socialinės garantijos, nuotolinio darbo galimybės ir daugelis kitų motyvacinių priemonių. Specialistai tikina, jog nereikėtų užmiršti komandinio darbo svarbos – šį įgūdį svarbu ugdyti dėl darbuotojų motyvacijos, o tuo pačiu – ir verslo sėkmės.

Darius Norkus, CRAMO nuotr.

Neseniai Šiaurės vakarų universiteto (JAV) atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog komandos nariams turint ankstesnės teigiamos patirties drauge, tikimybė, jog tokiai komandai pasiseks, labai padidėja. Tokioms tendencijoms pritaria ir komandos ugdymo specialistai.

„Gerai įvaldytas ir tinkamai praktikuojamas komandinio darbo įgūdis gali verslą stumtelėti į priekį daug stipriau nei kiti įgūdžiai. Nors bendra situacija pasaulyje rodo, kad dar daug įmonių nežiūri į tai rimtai, džiugu, kad Lietuvoje sutinkame vis daugiau vadovų, kurie komandinio darbo svarbą iškelia gana aukštai savo prioritetų sąraše“, – sako komandos ugdymo ir enterTraining (ugdymo per žaidimą) kompanijos „Catalyst Baltic“ vadovas Darius Lomsargis.

REKLAMA

Tinkamai parinktos veiklos – kelias didesnio darbuotojų įsitraukimo link

Technikos ir įrankių nuomos bendrovės CRAMO generalinis direktorius Darius Norkus sako pastebintis, kad šiuolaikiniams darbuotojams yra ypatingai svarbu įsitraukti į įmonėje vykstančius procesus, jaustis komandos dalimi, tad paprastai jie noriai dalyvauja įmonės organizuojamose veiklose.

„Kasmet organizuojame įvairius vidinius įmonės renginius, mokymus, išvykas. Darbuotojų visuomet laukiamą tradicinį CRAMO dviračių žygis šiemet perkėlėme į didžiulę dviračių šventę – „IKI Velomaratoną“. Tapome renginio rėmėjais ir patys subūrėme nemažą mėgėjų komandą. Vis didėjantis žmonių įsitraukimas į įvairias veiklas rodo, jog darbuotojams tokie susibūrimai yra svarbūs“, – pasakoja D. Norkus.

Tiesa, jis pabrėžia, jog norint sutelkti darbuotojus tokiai veiklai ir kad šioji juos motyvuotų, pirmiausia reikia atsižvelgti į jų pačių poreikius.

„CRAMO komandos nariai mėgsta aktyvų laisvalaikį – daug kas žaidžia krepšinį, futbolą, bėgioja. Įmonėje taip pat yra skatinamas aktyvus gyvenimo būdas, tad natūralu, kad ir dviračių žygiai mūsų aplinkoje pasiteisina“, – sako CRAMO vadovas.

Komandinis darbas – verslo rezultatams gerinti

D. Norkaus teigimu, ne tik linksmai, bet ir naudingai praleistas laikas drauge padeda kurti pozityvų mikroklimatą darbinėje aplinkoje, o tai turi teigiamos įtakos ir verslo rezultatams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų