JAV atideda naujų muitų įvedimą daliai importo iš Kinijos

Jungtinės Valstijos nusprendė atidėti naujų 10 proc. muitų įvedimą daliai iš Kinijos importuojamų prekių iki gruodžio 15 dienos, antradienį pranešė vyriausybė.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

Visgi muitai likusioms 300 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms iš Kinijos įsigalios nuo rugsėjo 1 dienos.

Atidėtieji muitai apima mokesčius mobiliesiems telefonams, nešiojamiesiems kompiuteriams, kompiuterių monitoriams, vaizdo žaidimų konsolėms bei daliai žaislų, avalynės ir drabužių, sakoma JAV prekybos atstovo pranešime.

Kai kurie produktai buvo išbraukti iš sąrašo dėl nacionalinio saugumo ir kitų sumetimų, pavyzdžiui, jų svarbos sveikatos apsaugai ir saugai.

Vašingtonui ir Pekinui mėginant išspręsti gilėjantį konfliktą dėl prekybos, JAV prekybos atstovas Robertas Lighthizeris antradienio rytą kalbėjosi su Kinijos prekybos pareigūnais, o po dviejų savaičių planuojamas dar vienas telefoninis pokalbis, naujienų agentūrai AFP pažymėjo JAV prekybos biuras.

Be to, D. Trumpas apkaltino Pekiną ir toliau nevykdant savo įsipareigojimo pirkti Jungtinių Valstijų žemės ūkio produkciją.

„Kaip įprasta, Kinija žadėjo pirkti „daug“ mūsų didžiųjų amerikiečių ūkininkų išaugintos produkcijos. Iki šiol jie nepadarė to, ką sakė. Galbūt dabar bus kitaip!“ – antradienį D. Trumpas parašė tviteryje.

Kaip buvo pranešama anksčiau, rugpjūčio 1 dieną JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė ketinantis įvesti 10 proc. muitus iš Kinijos importuojamoms prekėms, kurių vertė siekia 300 mlrd. JAV dolerių per metus, nes derybose dėl dviejų šalių prekybos susitarimo nepavyko pasiekti pažangos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų