Poilsis Nidoje atsirūgo: policija buvo negailestinga dėl tamsintų langų

Automobilis užtamsintais langais jau retas vaizdas mūsų keliuose. Visgi šių dar pasitaiko, o juos atidžiai tikrina policija. Tai žinojo ir į portalą tv3.lt kreipęsis Aurimas. Jis atidžiai tikrino savo automobilio stiklų šviesos laidumą, kad šis būtų toks, kokio reikalauja taisyklės. Automobilis buvo ne kartą tikrintas techninės apžiūros centruose ir praėjęs ne vieno policijos ekipažo filtrą, viskas, pasak Aurimo, buvo puiku, kol jis neatvyko į Nidą.

Lietuvos policija (nuotr. Paulius Peleckis/Fotobankas)

Praeitą savaitę Nidoje vyro vairuojamas automobilis kiek tamsintais langais užkliuvo kelių patruliams ir vairuotojas gavo baudą. Vyras jaučiasi neteisėtai nubaustas, bet kelių policijos atstovai situacijos nekomentuoja, tikindami, kad žmogus visų pirma turi rašyti skundą, o jau tada paaiškės, kas išties nutiko.

„Prieš kelias dienas kartu su žmona ir mama sugalvojome aplankyti Nidą. Privažiavus plikąsias kopas stovėjimo aikštelėje, greta kopų, stovėjo pareigūnų ekipažas. Prie manęs priėjo pareigūnas ir paklausė, kodėl mano automobilio šoniniai keleivio ir vairuotojo langai – užtamsinti. Atsakiau, kad jie yra tamsinti specialia plėvelė ir ji atitinka reikalavimus“, – pasakojo Aurimas.

REKLAMA

Anot jo, pareigūno klausimai jam pradžioje nekėlė nerimo, nes jis jau du kartus automobilį buvo vežęs į techninę apžiūrą, langai specialistams joje niekada neužkliūdavo, o ir policija niekada dėl to nebaudė.

„Du kartus per ketverius metus vežiau automobilį techninei apžiūrai, du kartus pareigūnai buvo sustabdę, tikrinę ir pasakę, kad langų šviesos laidumas yra 78 proc., o leistina iki 70 proc., niekada nebuvo kilę problemų. Bet štai Nidoje pareigūnai nutarė dar kartą patikrinti mano automobilio šoninių langų pralaidumą ir man pasakė, kad jis – tik 20 proc. nors akivaizdu, kad plėvelė vos tamsina langus“, – pasakojo vyras.

Anot jo, jis mėgino ginčytis su pareigūnu, kad pastarojo aparatas rodo blogus rodmenis.

„Įvyko ginčas, aš pareigūnui bandžiau paaiškinti, kad jis kažką ne taip matuoja, pamatavo ir priekinį langą kuris be plėvelės ir jam prietaisas parodė tik 5 proc. šviesos pralaidumą. Pareigūnas man liepė nuplėšti plėvelę arba jis naikins techninį lapą. Aš plėšti nesutikau, nes žinojau, kad jis klysta. Vos prieš savaitę Kupiškio pareigūnai matavo mano langus ir viskas atitiko reikalavimus, o ir techninė automobilio apžiūra buvo daryta vos prieš tris mėnesius“, – pasakojo su policijos sprendimu nesutinkantis vyras.

Automobilis tamsintais langais

Visgi ginčo su pareigūnu išspręsti nepavyko, kodėl techninės apžiūros dokumentas vyrui buvo panaikintas, jis dar gavo ir 15 eurų baudą.

Vyras pasakojo, kad nieko nelaukęs pasuko į Klaipėdą, į techninės apžiūros saloną, kur patikrino visą automobilį, o šoninių langų pralaidumą, pasak Aurimo, tikrino gal šešis kartus. Skaičiai rodė, kad šviesos pralaidumas yra normos ribose.

„Techninės apžiūros centre darbuotojai padarė nuotraukas su matuoklio parodymais ir plėvelės tamsumu. Vėl gavau techninį taloną“, – sako vyras, kuris mano, kad nukentėjo neteisingai. Jis tikina, kad rašys skundą policijai, nes nesutinka su policijos patrulio sprendimu ir prietaisų parodymais.

Nidoje patruliuoja Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, kurie yra komandiruoti iš Vilniaus. Pasak tarnybos atstovės, jie šios situacijos komentuoti kol kas nenorėtų. Esą, jei žmogus nesutinka su nuobauda, privalo rašyti skundą ir tik skundą išnagrinėjus policijos atstovai galės komentuoti.

„Jei žmogus neteisingai nubaustas, jis turi teisę apskųsti nuobaudą. Jei žmogus nesutinka su priimtu sprendimu, mano, kad policininkai buvo neteisūs, nubaudė neteisingai arba ne už tą nusižengimą. Mes ir gyvenime teisinėje valstybėje, vadovaujamės įstatymais ir administracinių nusižengimų kodekse yra numatytas apskundimo mechanizmas. Žmogus turi pateikti skundą per instituciją, kuri surašė protokolą. Taigi, žmogus turėtų su skundu kreiptis ne į žurnalistus, o nustatyta tvarka į Lietuvos kelių policijos tarnybą ir įstaiga, priėmusi nutarimą, skundą arba patenkins, arba perduos teisminiam nagrinėjimui. Mes nekomentuosime šios situacijos, kol žmogus neparašys skundo“, – sakė Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič.

Klaipėdos kelių policijos atstovai tikino, kad automobilių priekinių durelių langai negali būti tamsinami, priekinis automobilio langas – taip pat. Tiesa, kartais automobilių stiklai būna originaliai tonuoti, o štai užklijuoti plėvele dažniausiai neįtelpa į rėmus, nebent plėvelė yra itin skaidri.


Rašyti komentarą...
P
Palmyra
2019-07-20 18:44:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzduosiu klausima: Kokios psichikos zmones eina dirbti i policija ? Manau silpni, bet turintys didziuli nora valdyti. Cia ne "klijentas" visada teisus,- policija.Atsiprasau tu kurie si darba dirba is pasaukimo. Ginti, saugoti,padeti.
Atsakyti
-5

A
AURIMAS
2019-07-20 20:09:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
pareigūnas kuris mane nubaudė be reikalo, ir nemokėjo naudotis savo įranga buvo Antanas Jurcys... Nes technikini praėjau po 2 valandų su tais pačiais langais.. Tikrino gal 6 kartus darbuotojai ir visas normas atitiko mano langai
Atsakyti
-1

V
Voviai
2019-07-20 21:04:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal girtas buvo, reikėjo jį patikrinti :)
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų