Kaip rašo leidinys, dujotiekis „Nord Stream 2“ buvo suprojektuotas taip, kad padvigubintų rusiškų dujų srautą tiesiai į Vokietiją, tačiau jis buvo prieštaringai vertinamas.
Angela Merkel buvo perspėta dėl Kremliaus šantažo dujomis
Rusija pradėjo mažinti dujų tiekimą „Nord Stream 1“ ir 2021 m. A. Merkel leidiniui nurodė, kad nėra pagrindo manyti, jog Rusija ims riboti dujų tiekimą.
Vis dėlto „Handelsblatt“ rašo, kad yra konfidencialių dokumentų, kuriuose Ekonomikos ministerija perspėjo, jog Rusija „labai lėtai“ pildo dujų saugyklas ir kad pasitikėjimas Kremliumi dėl dujų gali turėti „dramatiškų pasekmių“.
Nebuvo pakankamai reaguota ir į JAV bei Europos sąjungininkų kritiką, kurie sakė, kad Europa rizikuoja tapti per daug priklausoma nuo rusiškų dujų. Kai kurios Europos šalys netgi sakė, kad ši jungtis yra „gyvybiškai svarbi“.
Vokietija Kremliui buvo iškėlusi sąlygą, kad Rusija ir toliau naudotųsi sausumos dujotiekiais per Ukrainą, tačiau Ekonomikos ministerija buvo perspėjusi, kad Rusijos taip elgtis „negalima priversti“.
Reaguodamas į leidinio atskleistą informaciją Vokietijos vicekancleris Robertas Habeckas pareiškė, kad „Nord Stream“ buvo „istorinė klaida“.
„Niekada neturėjome tapti priklausomi nuo Putino dujų“, – sako jis.
Primename, kad 2022-aisiais dujotiekyje Baltijos jūroje įvyko keli sprogimai.
Danijos dienraštis „Information“ pranešė, kad prieš pat „Nord Stream“ dujotiekius pažeidusius paslaptingus sprogimus netoli vamzdynų buvo nufotografuotas Rusijos karinio jūrų laivyno povandeninių operacijų laivas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!