Žinia iš Briuselio: pasiskiepyti nuo Covid-19 europiečiai galėtų dar iki šių Kalėdų

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pareiškė, kad pirmieji 27 bloko valstybių narių piliečiai galėtų būti paskiepyti nuo koronaviruso dar iki šių Kalėdų, bet perspėjo, jog valstybės narės turi nedelsdamos paruošti savo logistikos tinklus šimtų milijonų vakcinos dozių pristatymui.

Pabrėždama, kad „tunelio gale tikrai matyti šviesa“, U. von der Leyen sakė europarlamentarams, kad „pirmieji Europos piliečiai galėtų būti paskiepyti iki gruodžio pabaigos“.

EK, pagrindinės ES vykdomosios valdžios struktūra, yra sudariusi susitarimus su šešiais potencialiais vakcinų tiekėjais ir šiuo metu ruošiasi pasirašyti septintą sutartį. Pagal jau sudarytus sandorius, Komisija gali nusipirkti daugiau nei 800 mln. dozių – tai yra daugiau nei blokas turi gyventojų (460 mln. žmonių).

Antradienį Briuselis pareiškė, kad įsipareigos įsigyti iki 160 mln. JAV kompanijos „Moderna“ sukurtos eksperimentinės koronaviruso vakcinos dozių. Pasak bendrovės, pirminiai duomenys rodo, kad šio preparato veiksmingumas siekia 94,5 procento.

Tačiau U. von der Leyen pabrėžė, kad nors pačios vakcinos yra svarbios, „dėmesį būtina telkti į skiepijimo procesus“.

„Valstybės narės turi pasiruošti jau dabar. Kalbame apie milijonus švirkštų, kalbame apie šaldymo grandines, kalbame apie skiepijimo centrų organizavimą, apie jų personalo apmokymą – ir taip toliau. Visam tam reikia pasiruošti“, – perspėjo ji.

U. von der Leyen paragino Europos piliečius ir toliau laikytis apribojimų, net jei šios priemonės kenkia verslui, dar labiau pažeidžia koronaviruso niokojamą ekonomiką ir kelia žmonėms socialinių ir psichologinių sunkumų.

„Per parą registruojant beveik 3 tūkst. mirčių, COVID-19 praėjusią savaitę tapo pagrindine mirties priežastimi ES. Ligoninės tebedirba įtemptai, o kai kuriuose regionuose intensyviosios terapijos skyriai yra perpildyti“, – kalbėjo ji.

„Turime pasimokyti iš vasaros ir nekartoti tų pačių klaidų. Per didelis atsipalaidavimas kelia pavojų, kad po Kalėdų kils trečioji banga“, – sakė U. von der Leyen ir pridūrė, kad „šios Kalėdos bus kitokios, ir taip, bus ramiau“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų