naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio teigimu, Vakarų šalys 2015 m. dalyvavusios Minsko susitarimų formavime bandė išvengti Rusijos agresijos faktiškai atiduodamos dalį Ukrainos teritorijos į jos kontrolę.

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio teigimu, Vakarų šalys 2015 m. dalyvavusios Minsko susitarimų formavime bandė išvengti Rusijos agresijos faktiškai atiduodamos dalį Ukrainos teritorijos į jos kontrolę.

REKLAMA

Minsko susitarimas dėl karinio konflikto sureguliavimo Donbase „buvo traukinys, kuris visu greičiu lėkė į prarają“, pareiškė Ukrainos prezidentas.

„Mes visi bijome karo, tai yra instinktas. Aš nieko čia nekaltinu. Žmonės iš tiesų gailisi mūsų, ukrainiečių. Tačiau blogiau būtų, jeigu karas ateitų pas juos. Žmonės ir jų lyderiai mato potencialią grėsmę stabilumui jų šalyse, įskaitant ir politinės valdžios. Todėl jie nori sustabdyti karą. Ir geriausias būdas tai padaryti – kitų sąskaita. Jokiu būdu ne aukų (sąskaita) savo šalyse. Aš net nebandau išlikti objektyvus, nes aš prezidentas šalies, kuri yra karo būsenoje, todėl aš būsiu subjektyvus. Darykitės jau patys išvadas iš to, ką sakau. Paprasčiausiais būdas užbaigti karą – atiduoti Rusijai teritorijas. Grąžinti jiems tą įtaką Ukrainoje, kurią jie turėjo daugelį metų. Būtent todėl ir egzistavo Minsko susitarimai… Aš manau, kad Minsko susitarimai buvo toks nuolaidžiavimas“, – interviu „Der Spiegel“ aiškino Ukrainos prezidentas.

Atsakydamas į žurnalisto pastabą, kad V. Zelenskis tiesiogiai dalyvavo tų susitarimų realizacijos procese, Ukrainos prezidentas pažymėjo: „Aš įšokau į tą traukinį, kuris, tiesą sakant, jau skriejo į prarają“.

REKLAMA

Jis pažymėjo, kad Minsko susitarimai buvo taip sudėlioti, kad „viena pusė kažko negali įgyvendinti, o kita įšaldo konfliktą“.

Jo teigimu, pati sutartis buvo „vagonų sąstatas“, o pradėjus nagrinėti „kiekvieną vagoną atskirai“, aiškėja, kad viskas sudėliota buvo taip, kad jos įgyvendinti neįmanoma. „Aš nemačiau susitarimuose noro išlaikyti Ukrainai nepriklausomybę! Aš suprantu juos taip, kad jie reiškia, kad Rusijos apetitas turi būti patenkintas Ukrainos sąskaita. Diplomatijoje atidėjimas – visiškai normalus dalykas. Niekada nežinai, ar nenumirs žmogus, kuris priima sprendimus, ir viskas būtų daug paprasčiau“, – aiškino V. Zelenskis.

REKLAMA

Nepaisant to, jis pasidžiaugė, kad Minsko susitarimų dėka atsirado platforma, leidusi sureguliuoti apsikeitimo belaisviais mechanizmą.

„Tačiau tai kas siejasi su Minsko susitarimu iš esmės, tai aš sakiau Emmanueliui Macronui ir Angelai Merkel: mes negalime realizuoti jų tokiu būdu“, – pripažino Ukrainos prezidentas.

Anksčiau buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel pripažino, kad Minsko susitarimai padėjo Ukrainai išlošti laiko ruošiantis Rusijos agresijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų