Vyras triskart bandė susprogdinti namą – kaimynai nesulaukia pagalbos

Vieno iš Maskvos namų gyventojai yra pakraupę – šalia jų gyvena žmogus, bandęs jau triskart susprogdinti namą, tačiau medikai ir policija yra bejėgiai. Vyras savo noru gydytis nenori, o priversti jį išsikraustyti niekas negali.

Sunerimę Železnodorožnaja Balšicha rajono gyventojai suskubo rinkti internete parašus dėl vyro iškraustymo ir kreipėsi pagalbos į vietos žiniasklaidą.

„Jis turi pirmos grupės neįgalumą. Jam 56 metai, gyvena su senučiuke motina, – pasakojo leidiniui „mosregtoday.ru“ vietos gyventoja Anastasija Svobodina. – Anksčiau buvo tylutėlis. Tačiau neseniai su juo kažkas nutiko. Iš pradžių užpylė visą pirmą aukštą ir prileido dujų. Atvyko avarinė, uždėjo ten stubelius. Antrąją naktį jis nulaužė užkardas ir padegė dujų vamzdį. Užsidegė tikras fakelas. Iškvietėme gelbėtoju, o šie pareiškė, kad namas tik per stebuklą neišlėkė į orą. Operatyvinės tarnybos visiems atjungė dujas. Po to jis surengė gaisrą pas save tualete."

Namo gyventojai panikuoja. Jie iškvietė „greitąją pagalbą“, ir šie vyrą išsivežė į psichologinį dispanserį dešimčiai dienų. Dabar jie su siaubu laukia grįžtančio kaimyno – valdžios institucijų atstovai tik skėsčioja rankomis, nes apriboti neįgalaus vyro veiksmų teisiškai nerandama priemonių.

Vietos žiniasklaidos kalbinti teisininkai taip pat neturėjo kaip paguosti sunerimusių gyventojų.

„Pagal galiojančius teisės aktus itin sudėtinga pripažinti žmogų nepakaltinamu ir paskirti jam priverstinį gydymą, – cituojama advokatė Irina Zui. – Iš esmės, kol kas nors ko nors neužmuš ar nepadarys rimto teisės pažeidimo, sunku ką nors ir padaryti. Tiesa ir tylėti apie tai negalima. Gyventojai visų pirma turi kreiptis į įgaliotinį, antra – į rajono psichoneurologinį dispanserį. Taip pat reikia rašyti raštus į vietos administracijos instancijas.''


Rašyti komentarą...
L
Lol Kek Ceburek
2019-02-20 14:56:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karštas senolis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų