REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis lankosi JAV, Niujorke.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis lankosi JAV, Niujorke.

REKLAMA

Apie tai pirmadienį vakare jis pranešė savo „Telegram“ kanale.

JAV. Niujorkas. Tiesiai iš oro uosto ketinu aplankyti mūsų karius, kurie gydosi ir reabilituojasi Amerikoje. Pirmiausia noriu išreikšti paramą mūsų žmonėms ir padėką tiems, kurie padeda Ukrainai ir ukrainiečiams.

Toliau laukia svarbios ir įtemptos dienos. JT Generalinė Asamblėja, aukščiausiojo lygio susitikimas dėl darnaus vystymosi tikslų, Saugumo Taryba. Jau suplanuoti svarbūs dvišaliai susitikimai“, – informuoja V. Zelenskis.

Anot jo, Ukrainos teritorinis vientisumas yra pagrindinis visų pagrindinių tarptautinių dokumentų, įskaitant JT Chartiją, principas. V. Zelenskio įsitikinimu, būtina atkurti visą jo galią, kurią sugriovė Rusijos invazija, ir padidinti JT gebėjimą sustabdyti agresiją ir užkirsti jai kelią. Kaip nurodo prezidentas, Ukraina pateiks aiškų pasiūlymą šiuo klausimu JT narėms.

„Vašingtone planuoju surengti derybas su JAV Prezidentu, Kongreso rūmų ir partijų vadovais bei kariuomenės vadovais. Susitiksiu su Amerikos verslo atstovais, žurnalistais ir bendruomene. Padėkosiu JAV už lyderystę remiant mūsų kovą už laisvę ir nepriklausomybę“, – skelbia V. Zelenskis.

Į JAV V. Zelenskis anksčiau vyko 2022-ųjų gruodį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų