Vokietijos kanclerei A. Merkel toliau nesiseka

Vokietijos kanclerei Angelai Merkel sekmadienį sunkiai sekėsi išsaugoti koalicines derybas, kurių žlugimas gali reikšti pirmalaikius rinkimus ir destabilizuoti šalį bei Europą.

Rugsėjį vykę rinkimai susilpnino ilgametę Vokietijos lyderę ir paliko ją be daugumos parlamente, nes dalis konservatorių rinkėjų dėl liberalios kanclerės pabėgėlių politikos pasirinko radikaliosios dešinės „AfD“.

Iki šiol prieštaravimus keliantis 2015 metų sprendimas įsileisti į šalį daugiau nei milijoną prieglobsčio prašytojų taip pat yra kliūtis kanclerei siekiant koalicijos su dalimi politinių jėgų.

Šiuo metu A. Merkel konservatyvusis CDU/CSU blokas siekia susitarimo su verslui palankiais „Laisvaisiais demokratais“ (FDP) ir „žaliaisiais“.

Šių partijų vadovai buvo paskelbę, kad 6 val. vakaro vietos (19 val. Lietuvos) laiku turėtų tapti aišku, ar derybose pasiekta proveržio, tačiau iki šiol nieko nebuvo pranešta. Taip derybininkai praleido jau antrąjį nustatytą terminą, pirmasis buvo ketvirtadienį.

Laikraštis „Bild“ pranešė, kad derybų „nesėkmė tvyro ore“, tuo metu kita Vokietijos žiniasklaida spekuliavo, jog pokalbiuose gali būit padaryta pertrauka.

Jei derybos žlugs, vokiečiai gali grįžti prie balsadėžių 2018 metais pirmalaikiuose rinkimuose. Šalies socialdemokratai jau anksčiau paskelbė nesudarysią naujos koalicijos su A. Merkel po itin nesėkmingų rinkimų rugsėjį.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų