Policijos apskaičiavimais, demonstracijoje dalyvavo apie 16 500 dalyvių, organizatorių teigimu, jų buvo 25 000. Mitingą Brėmene organizavo naujas kairiųjų ir antifašistinių grupių aljansas.
Prieš savaitę į panašų protestą Brėmene susirinko apie 45 000 žmonių.
Sausio 10 d. paskelbus tiriamosios žurnalistikos grupės „Correctiv“ ataskaitą, dideliuose ir mažuose miestuose vyko gatvės protestai. Ataskaitoje buvo atskleista informacija apie lapkritį įvykusį radikalių dešiniųjų ir atskirų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) politikų susitikimą, kuriame buvo aptarti planai deportuoti milijonus imigrantų kilmės žmonių.
Šeštadienio popietę Berlyne istorinį parlamento pastatą, Reichstagą, apsupę žmonės susikibo už rankų ir sudarė žmonių grandinę. Policijos teigimu, akcijoje dalyvavo daugiau kaip 150 000 žmonių, nors kiti teigė, kad jų buvo iki 300 000.
Apie 30 000 žmonių šeštadienį mitingavo rytiniame Drezdeno mieste ir Freiburge, Švarcvaldo kalnų vakariniame šlaite. Dar 25 000 žmonių atėjo į mitingą Bavarijos Augsburgo mieste. Dar tūkstančiai žmonių protestavo kituose mitinguose.
Dauguma Vokietijos piliečių teigia pritariantys protestams prieš kraštutinius dešiniuosius.
Kaip rodo laikraščio „Bild“ sekmadienio leidinio užsakymu atlikta viešosios nuomonės tyrimų instituto INSA apklausa, apie 55 proc. apklaustųjų pritarė demonstracijoms. Tuo tarpu 26 proc. respondentų buvo nusiteikę priešiškai, o 12 proc. – abejingi.
Apklausos dalyvių taip pat buvo klausiama, ar demokratijai Vokietijoje yra iškilusi grėsmė. „Taip“ atsakė 61 proc. respondentų, o trečdalis apklaustųjų teigė nemanantys, kad Vokietijos demokratijai gresia pavojus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!