Skelbiama, kad galimai užsikrėtęs asmuo – studentas medikas iš Ruandos. Jis su žmona sėdo į ICE traukinį Frakfurte prie Maino ir vyko į Hamburgą. Pakeliui jam pasireiškė panašūs į gripą simptomai, rašoma „Bild“.
Anksčiau šis studentas atskrido į Vokietiją tiesioginiu reisu iš Ruandos, kur gydė pacientą, sirgusį Marburgo virusu.
Buvo uždaryti Hamburgo stoties 7 ir 8 keliai, keleiviams teko palikti jų prieigas. Vietos žiniasklaidoje rodomi stotyje budintys pareigūnai, įskaitant spec. apsauginį kostiumą vilkintį asmenį.
#JUSTIN : Major train station in Germany stormed by police amid 'deadly virus' fears
German police cordoned off tracks 7 and 8 at Hamburg Central Station for several hours on October 2 after fears emerged of a traveller being infected with the deadly Marburg virus.
Hundreds of… pic.twitter.com/05UPaDrjVFREKLAMAREKLAMA— upuknews (@upuknews1) October 2, 2024
Afrikoje užfiksuoti Marburgo viruso protrūkiai
Ruandoje patvirtinti 27 Marburgo viruso atvejai, iš jų 8 baigėsi pacientų mirtimi. Šalies sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad užfiksuotas pirmasis protrūkis šalyje, po to, kai viruso atvejai buvo aptikti 7 iš 30 šalies apskričių.
Marburgo viruso protrūkiai buvo užfiksuoti Tanzanijoje 2023-iaisiais ir Ugandoje 2017-aisiais.
Virusas itin pavojingas, mirtingumo lygis gali siekti 90 proc.
Marburgo virusas (Marburgvirus) yra priskiriamas Filoviridae virusų šeimai, kaip ir Ebolos virusas. Tačiau laikomas daug pavojingesniu. Mirtingumo lygis nuo šio viruso gali siekti 24-90 proc.
Virusas pasireiškia hemoragine karštlige su sunkiais simptomais, tokiais kaip stiprus pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir vidinis bei išorinis kraujavimas. Pacientai gali kraujuoti iš nosies, dantenų ir akiduobių.
Kai kuriais atvejais pasireiškia vidinių organų kraujavimas. Dėl stipraus kraujavimo žmogus gali mirti.
Marburgo virusas žmogui perduodamas nuo šikšnosparnių, tačiau tarp žmonių taip pat gali plisti oro-lašeliniu būdu.
Šiuo metu nėra nei konkrečiai šiam virusui pritaikyto gydymo, nei yra sukurta vakcina. Kol kas vienintelis galimas gydymas nuo Marburgo viruso yra intensyvi terapija izoliavus ligonį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!