Vokietijoje įvedami privalomi skiepai nuo tymų: nepaklūstantiems taikys baudas

Vokietijos parlamentas priėmė privalomų skiepų nuo tymų taikymą mokyklose, darželiuose, bendrabučiuose pabėgėliams ir kitose įstaigose. Už neskiepijimą yra numatytos baudos.

Už siūlymą pasisakė 459 Bundestago parlamentarai, prieš balsavo 89, dar 105 – susilaikė, rašoma DW. Įstatymas įsigalios nuo 2020-ųjų kovo mėnesio. Įstatymą dar turi formaliai patvirtinti Bundesratas (Vokietijos federalinių žemių atstovybė).

Remiantis šiuo įstatymu, priimant vaikus į valstybinius ar privačius darželius ar mokyklas, tėvai turės pateikti pažymą, kad jų vaikai yra paskiepyti nuo tymų (arba pažymą, kad vaikas jau persirgęs tymais, todėl jam yra susiformavęs imunitetas). Tėvai, kurių vaikai jau lanko mokyklas ir darželius, privalės tokią pažymą pristatyti iki 2021-ųjų liepos 31-osios. 

Baudos už įstatymo nesilaikymą

Skiepijimas taps privalomu ir privačiai dirbančioms auklėms, vaikų darželių, mokyklų, medicinos įstaigų ir kitų viešąsias paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojams, o taip pat prieglobsčio siekiantiems asmenims, gyvenantiems bendrabučiuose, jų darbuotojams. Pažeidus šią tvarką gresia bauda. Jeigu tėvai atsisako skiepyti savo vaikus, kurie lanko darželius ar mokyklas, bauda gali siekti ir 2500 eurų. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų