„Visur lavonai“: medikai šaukiasi kariuomenės pagalbos – Rusijos regionų ligoninės jau perpildytos

Rusijoje vienos ligoninės medikai kreipėsi pagalbos į šalies prezidentą Vladimirą Putiną, prašydami „skubiai atsiųsti į regioną kariuomenės medikus“. Regionų atstovai tvirtina, kad medicinos įstaigos yra perpildytos, o ligoninėse ir morguose nesusitvarkoma su mirusiųjų srautu.

Kreipimosi autoriai, 4-osios Kurgano ligoninės personalas, kaltina regiono vadovybę „problemų nutylėjimo ir statistikos iškraipymu“.

„Mes prašome nevertinti situacijos remiantis mūsų valdininkų žodžiais, o atsiųsti į regioną komisiją, kad jos nariai galėtų asmeniškai įsitikinti, koks pragaras mūsų medicininės pagalbos sistemoje pandemijos metu“, – rašoma viešame kreipimesi.  

Savo laiške V. Putinui medikai pasakoja apie „kritinį vietų ligoninėse ir personalo trūkumą“, o taip pat ir apie nebespėjančias skubios pagalbos paslaugas. „Ligoniai laukia atvykstančių greitosios pagalbos medikų paromis, gydytojų iš poliklinikų – savaitę ar daugiau“. 

Vienos iš Kurgano ligoninių darbuoja „Meduza“ pasakojo, kad greitosios pagalbos skyriuje Covid-19 susirgo „daugelis patyrusių dispečerių-felčerių“. Dirbti, anot pašnekovės, suvarė ketvirto kurso studentus iš vietos koledžo.

Užpildytos ligoninės ir morgai

Kai kurių Rusijos regionų ligoninėse ir laidojimo namuose nesusitvarkoma su mirusių žmonių kiekiu. Neseniai pasirodė vaizdo įrašas iš Novokuznecko morgo. Jame užfiksuota, kaip koridoriuje ir bendrojo naudojimo salėse guli daug lavonų.

Vaizdo įraše morgo darbuotojas pasakoja, kad „visas koridorius jau pilnas“. „Lavonai visur, lavonai, lavonai visur“, – pasibaisėjęs pasakoja vyras.

Kemerovo srities sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad mirusieji „susikaupė“, nes jų „neatsiima artimieji“. Maža to, trūksta patologų. 

„Situacija su koronavirusu pas mus sudėtinga. Kai reikėjo išlaikyti ribojančias priemones, mūsų regionų valdžia pradėjo pataikauti Maskvai ir jas nutraukė. Buvo paradai, balsavimas. Dėl to sergamumo skaičius išaugo. Štai dabar ir turime: žmonės pasipylė,  lovų – nėra“, – „Current Time“ apie situaciją regione pasakojo visuomenininkas Maksimas Učvatovas. 

Jo teigimu, artimieji kūnų neatsiima, nes jų jiems niekas neatiduoda. Katastrofiškai trūksta patologų, kurie, dėl staigaus mirčių skaičiaus išaugimo, nespėja atlikti savo darbo. 

„Galima sakyti, kad mes laisvame kritime, ir tas laisvas kritimas yra visiškai nekontroliuojamas. Ligoniai plaukia, nesveikos eilės visose ligoninėse, kuriose vietų nėra. Pas mus pirmą „kovidinį“ atidarė gimdymo namuose, kas yra protu nesuvokiama. Kartu su gimdyvėmis – užkrėstieji“, – pasakojo jis. 

Anksčiau panaši situacija buvo užfiksuota Barnaule. Socialiniuose tinkluose užfiksuotas įrašas iš vienos vietos ligoninės rūsio, kuriame matyti eilėmis sukrauti lavonai. 


Rašyti komentarą...
F
Fake news
2020-10-28 06:53:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai rašo apie kalnus lavonų, pamiršta nuotraukas prikabinti.
Atsakyti
-26

A
Arunas
2020-10-28 07:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei taip buvo, nei taip ką... Prodažni žurnaliugos dezinformaciją varo kad tik įbaugint lietuvos patiklius xalopus
Atsakyti
-38

k
kostas
2020-10-27 21:35:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
visi pasiskunde iskris pro langus, nes rusija ale susitvarko su pandemija.
Atsakyti
-17

SKAITYTI KOMENTARUS (64)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų