Vienas Talibano įkūrėjų po gandų apie jo mirtį paskelbė garso įrašą

Vienas Talibano įkūrėjų, dabartinis Afganistano vicepremjeras Abdul Ghani Baradaras, socialiniuose tinkluose išplitus žiniai apie jo mirtį pirmadienį paskelbė garso įrašą ir jame pareiškė, jog yra gyvas ir sveikas.

A. G. Baradaras, praėjusią savaitę paskirtas antruoju aukščiausiu Afganistano pareigūnu po premjero mulos Mohammado Hasano Akhundo, dėl gandų apie jo mirtį kaltino „melagingą propagandą“.

Socialiniai tinklai ūžė dėl tokių gandų, ypač Indijoje, kur kalbėta, kad A. G. Baradaras buvo mirtinai sužeistas per konkuruojančių Talibano frakcijų susišaudymą prezidentūros rūmuose.

„Žiniasklaidoje buvo naujienų apie mano mirtį, – Talibano paskelbtame garso įraše sako A. G. Baradaras. – Pastaruosius kelis vakarus būdavau išvykęs į keliones. Kad ir kur būčiau šią akimirką, mums visiems viskas gerai, visiems mano broliams ir draugams.“

„Žiniasklaida visuomet skelbia melagingą propagandą, todėl drąsiai atmeskite visus tuos melus – aš 100 procentų patvirtinu jums, kad... jokių problemų neturime“, – pareiškė jis.

Patvirtinti įrašo autentiškumo neįmanoma, bet jis buvo paskelbtas oficialiose Talibano svetainėse, taip pat ir naujosios vyriausybės politinio biuro atstovo svetainėje.

Kelerius metus taip pat sklido gandai apie Talibano aukščiausiojo lyderio Hibatullah Akhundzados mirtį, bet dvi savaitės po Talibano sugrįžimo į valdžią judėjimo atstovas paskelbė, kad lyderis „yra Kandahare“.

Pakistane ir Afganistane kalbėta, kad jis susirgo COVID-19 ar žuvo per bombos sprogimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų