• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vatikanas buvo priverstas sureaguoti į tarptautiniu skandalu pasibaigusį popiežiaus Pranciškaus pareiškimą dėl „baltos vėliavos pakėlimo“ siūlymo Ukrainai. Vatikano valstybės sekretorius, kardinolas Pietro Parolinas tikino, jog „pirmoji sąlyga deryboms dėl karo Ukrainoje nutraukimo yra Rusijos agresijos nutraukimas“.

Vatikanas buvo priverstas sureaguoti į tarptautiniu skandalu pasibaigusį popiežiaus Pranciškaus pareiškimą dėl „baltos vėliavos pakėlimo“ siūlymo Ukrainai. Vatikano valstybės sekretorius, kardinolas Pietro Parolinas tikino, jog „pirmoji sąlyga deryboms dėl karo Ukrainoje nutraukimo yra Rusijos agresijos nutraukimas“.

REKLAMA

„<...> Šia prasme juk akivaizdu, kad tokių sąlygų (taikos derybų – red. past.) sukūrimas priklauso ne tik nuo vienos iš šalių, bet nuo abiejų, o pirmoji sąlyga, man regis, yra būtent agresijos nutraukimas. Niekada neturime pamiršti konteksto ir šiuo atveju paties klausimo, užduoto popiežiui, kuris į jį atsako kalbėdamas apie derybas ir ypač apie derybų drąsą, kuri niekada nebus kapituliacija. Šventasis Sostas laikosi šios linijos ir ragina „nutraukti ugnį“ – o pirmiausia tai turi padaryti agresoriai – ir tik tada pradedamos derybos. Šventasis Tėvas aiškina, kad derybos yra ne silpnumas, o stiprybė. Ne pasidavimas, bet drąsa. Ir sako, kad turime labiau vertinti žmogaus gyvybę, šimtus tūkstančių gyvybių, paaukotų per šį karą Europos širdyje. Šie žodžiai Ukrainai tinka tiek pat, kiek ir Šventajai Žemei bei kitiems konfliktams, kurie sutepa pasaulį kraujų“, – „Vatican News“ aiškino kardinolas.

Šeštadienį Vatikano spaudos tarnybos vadovas Matteo Brunis pareiškė, kad derybos niekada nėra kapituliacija. Taip jis komentavo nuskambėjusį prieštaringai vertinamą popiežiaus Pranciškaus pasisakymą apie taikos Ukrainoje paieškas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak M. Brunio, popiežius, duodamas interviu Šveicarijos televizijos kanalui, pavartojo žurnalisto pasiūlytą „baltos vėliavos įvaizdį, kad apibūdintų karo veiksmų pabaigą, paliaubas, kurios gali būti pasiektos turint drąsos vesti derybas“.

REKLAMA

Popiežius patvirtino savo „karštą meilę“ Ukrainos žmonėms ir paragino visas šalis „sudaryti sąlygas diplomatiniam sprendimui siekiant teisingos ir ilgalaikės taikos“, sakė Vatikano spaudos tarnybos vadovas.Jis pridūrė, kad tame pačiame interviu popiežius pabrėžė: „Derybos niekada nėra pasidavimas“.

Popiežiaus pasisakymas sukėlė tikrą tarptautinį skandalą

Kaip pranešama, interviu žurnalistas popiežiaus paklausė: „Ukrainoje kai kas ragina turėti drąsos pripažinti kapituliaciją, iškelti baltą vėliavą. Tačiau kiti sako, kad tai įteisina stipresnę pusę. Ką Jūs manote?“

REKLAMA
REKLAMA

Popiežius Pranciškus atsakė: „Tai viena iš interpretacijų. Bet aš manau, kad stipresnis yra tas, kuris mato situaciją, kuris galvoja apie žmones, kuris turi drąsos iškelti baltą vėliavą – vesti derybas. Ir šiandien derybos gali būti vedamos su tarptautinių jėgų pagalba.  Žodis „derybos“ yra drąsus žodis. Kai matai, kad esi nugalėtas, kad nesiseka, reikia turėti drąsos vesti derybas... Laiku pradėti derybas, ieškoti šalies, kuri galėtų tarpininkauti. Šiandien, pavyzdžiui, Ukrainos kare, yra daug norinčių tarpininkauti. Šiuo tikslu pasisiūlė Turkija. Ir kitos šalys. Nesivaržykite vesti derybų, kol padėtis dar labiau nepablogėjo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, interviu Šveicarijos transliuotojui RSI popiežius paragino karo Ukrainoje šalis pradėti derybas, pažymėdamas, kad „stipresnis bus tas, kuris turės drąsos iškelti baltą vėliavą“.

Atsakydamas į tai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasakė, kad šalis turi tik vieną vėliavą – mėlynai geltoną – ir „baltos vėliavos“ iškelti neketina.

Ukraina taip pat išsikvietė Vatikano atstovą šalyje, popiežiaus Pranciškaus pasisakymą kritikavo O. Scholzas ir kitų šalių lyderiai.

Visos iki vienos religijos yra žmogaus išmislas, o jų atsiradimo priežastis buvo ir yra visuomenės grupių valdymas pasitelkiant mistiškas antgamtines dvasias, bausmes bei prievoles. Krikščionybė yra viena iš žiauriausių religijų žmonijos istorijoje ir daranti visokeriopą įtaką visiems socialiniams sluoksniams, ekonomikai bei politikai. Jei vertinti Romos bažnyčią ir jos vadovą - popiežių Pranciškų, tai jis toks pat pederastas ir diktatorius, kaip ir Хуйло. Skirtumas tik tas, kad Vatikanas per šimtmečius nebeteko karinės galios ir dabar turi tik kuopą Šveicarijos gvardiečių, kurie atlieka garbės sargybos funkcijas. Jei atsukus laiką 400-600 metų atgal, tai, net neabejoju, kad tą pačią Ukrainą reikėtų ginti ne nuo Urodinos, o nuo Vatikano. Kiekvienas nepasiduodantis hipnozei ir psichozei pasakys, kad visos religijos yra žmonijos nelaimė. Išimtį taikyčiau nebent budizmui, nes ši religija mažiausiai sutepta žmonių krauju.
Mišiose kunigai ragina melstis už vyskūpus, kardinolus ir popiežių, Dievo vietininką žemėje. Jeigu šitas popiežius yra Dievo vietininkas, o jo kalbos rodo, kad jis atstovauja fašistą Putiną, tai kaip su tarnyste Dievui? Ir kaip elgtis mums, katalikams? Melskimės namie, tegul tokią bažnyčią išlaiko Putinas, jei taip nori pontifikas.
Kada tas demensinis kukariekas nustos loti brėdus?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų