Vladimiras Putinas per iškilmingą vakarą, skirtą nuteisto „antisovietinio kenkėjo“, Gulago kalinio ir vieno žymiausių visų laikų konstruktorių Sergejaus Koroliovo gimimo 100-osioms metinėms.
Tarp svarbiausių uždavinių V. Putinas minėjo tolesnę kosminės šakos integraciją į šalies ekonomiką, nurodė, kad erdvės aplink Žemę įsisavinimas padeda realiai gerinti žmonių gyvenimą.
Pasak jo, "šiuolaikinei Rusijai, kaip ir kitoms pasaulio valstybėms, kosmonautika - tai jau ne tik nacionalinio pasididžiavimo objektas".
Prezidentas priminė, kad Rusijos kosminės politikos prioritetai - stiprinti šalies saugumą, užtikrinti ekonomikos augimą ir mokslo bei technikos pažangą. "Tai tarptautinio bendradarbiavimo įsisavinant erdvę aplink Žemę plėtra visos žmonijos labui", - pabrėžė jis.
Šalies vadovas atidavė deramą pagarbą S. Koroliovo atminimui, priminė, kad jam vadovaujant buvo sukurtos pirmosios pasaulyje tarpžemyninės balistinės raketos, pastatyti Baikonūro ir Plesecko kosmodromai, organizuotas bandomųjų konstravimo biurų tinklas, išvestas į orbitą pirmasis Žemės palydovas.
"Koroliovas buvo ne tik genialus mokslininkas. Jis buvo tikras pionierius, pirmųjų šaunių kosmonautikos pergalių kūrėjas. Šios pergalės priklauso jam asmeniškai, mūsų šaliai, visam pasauliui", - sakė V. Putinas.
„Genialus mokslininkas“ gyvenime retokai mėgavosi šlove. 1938 metais jis buvo areštuotas, per tardymą žiauriai sumuštas ir 10-iai metų ištremtas į Sibirą. Už „antisovietinį sabotažą“, primena BBC. Laisvę S. Koroliovas vėl išvydo 1946 metais, nuo skorbuto netekęs visų dantų ir lemtingai susigadinęs sveikatą.
Praėjus 11 metų, buvusio Gulago kalinio sukonstruotas ir į orbitą paleistas pirmasis dirbtinis Žemės palydovas „Sputnik“ apstulbino visą žmoniją.
Plačiosioms masėms S. Koroliovo nuveiktų darbų mastas buvo paviešintas tik jo mirties dieną - 1966 metais. Iki tol per visus oficialius renginius jis likdavo nuošalyje, budriai slepiamas nuo savų ir svetimų akių.

Rašyti komentarą...
j
jan
2007-01-12 23:53:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusija kosmose žiauriai atsiliko (gal tik senos balistinės raketos su nešvariausiom atominėm bombom dar gali pakilti). Gaila klausyti, kaip Putinas aprauda sovietinę kosmonautiką - visos amerikiečių, net vokiečių, japonų moksliniai zondai, raketos, marsaeigiai puikiai veikia ne tik žemės orbitoje, bet ir Saulės sistemoje. Kuo paremti Putino svaistalai? Pvz, Rusija ir SSSR anei VIENO KARTO NEPAVYKO sklandžiai nusileisti Marse, o ką išdarinėja amerikiečių marsaeigiai? Jie jau 3 metus diena iš dienos veikia ir atsiuntė kiekvienas po 80 tūkst. nuotraukų. Apie putiniškos Rusijos kosmonautika girdėti tik tiek - dažniau raketos nuo karo laivų arba visai nepakyla arba varo dievui į langus...t.y.rusiškai. Vytis teks ilgai - distancija 15-20 metų.
Atsakyti
0

D
Donatas
2007-01-13 00:15:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už tai ir išgerkime :)
Atsakyti
0

p
petr
2007-01-13 00:18:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
neskubekite, vyrai, dziaugtis savo ismanymu. tokio kaimyno verciau pasisaugot su tokiom kad ir ne itin tobulom raketom...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų