• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos saugumo tarnyba (UST) neutralizavo dvi botų fermas, kurios padėdavo Rusijos specialiosioms tarnyboms įsilaužti į Ukrainos gynėjų telefonus ir skleisti Kremliaus propagandą.

Ukrainos saugumo tarnyba (UST) neutralizavo dvi botų fermas, kurios padėdavo Rusijos specialiosioms tarnyboms įsilaužti į Ukrainos gynėjų telefonus ir skleisti Kremliaus propagandą.

REKLAMA

Tai pranešė „Ukrinform“, remdamasi UST.

Viena iš botų fermų veikė Žytomyro srities Korostenės mieste. UST kartu su Nacionaline policija ten demaskavo vietos gyventoją, kuri rusų užsakymu masiškai registravo virtualius Ukrainos operatorių mobiliuosius numerius ir anonimines „Telegram“ paskyras.

„Suvestines“ moteris parduodavo arba išnuomodavo per specializuotas Rusijos interneto platformas. Rusijos specialiosios tarnybos naudodavosi šiais numeriais, kad įsilaužtų į Ukrainos kariškių telefonus. Šiuo tikslu į Gynybos pajėgų karių telefonus iš Ukrainoje registruotų anoniminių numerių ir interneto adresų buvo siunčiami duomenų viliojimo laiškai.

Atidarius failus su kenkėjiška programa, į telefoną automatiškai buvo atsisiunčiamas šnipinėjimo virusas, kuris rinko konfidencialius duomenis.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, rusai naudojo anonimines botų fermos paskyras, kad tariamai paprastų Ukrainos piliečių vardu skleistų Kremliaus naratyvus.

Nustatyta, kad įtariamoji specializuotą programinę įrangą sumontavo savo bute. Iš viso jai pavyko užregistruoti daugiau nei 600 mobiliųjų numerių. Jai buvo mokama kriptovaliuta.

REKLAMA

Moteriai pareikšti įtarimai pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 361 straipsnio 5 dalį – neleistinas kišimasis į informacinių ir ryšių sistemų darbą.

Kita botų ferma veikė Dnipro mieste. Ten teisėsaugininkai sulaikė 30-metį vietos gyventoją, kuris įvairiuose socialiniuose tinkluose ir programėlėse užregistravo beveik 15 tūkst. netikrų paskyrų. Tam jis naudojo Ukrainos mobiliojo ryšio operatorių SIM korteles.

Sukurtas paskyras vyras pardavinėjo tamsiojo interneto forumuose, kur jo pagrindiniai pirkėjai buvo Rusijos specialiųjų tarnybų atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Jam įtarimai pareikšti pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 110 straipsnio 1 dalį – kėsinimasis į Ukrainos teritorinį vientisumą ir neliečiamybę.

Tyrimas tęsiamas abiejose bylose.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Kyjive buvo sulaikyti prorusiški programišiai, sukūrę netikras UST vadovo Vasylio Maliuko ir Gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovo Kyrylo Budanovo paskyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų