• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po ne vieną mėnesį trukusios politinės krizės, kai prezidentas, parlamentas ir premjeras kaltino vienas kitą konstitucijos laužymu ir skelbė niekiniais vieni kitų sprendimus, sekmadienį Ukraina rinko naująją Aukščiausiąją Radą.

REKLAMA
REKLAMA

Įtempta kova vyko tarp prezidento Viktoro Juščenkos partijos, buvusios premjerės Julijos Timošenkos bloko ir dabartinio ministro pirmininko, Viktoro Janukovičiaus „Regionų partija“.

REKLAMA

Užsidarius rinkimų apylinkėms, apklausos rodė, kad labai nežymiai pirmavo "oranžinę revoliuciją" 2004-aisiais surengusios partijos.

Julija Tymošenko jau pareiškė pirmadienį prašysianti V. Juščenkos pavesti suformuoti kabinetą. Apie savo pergalę pareiškė ir V. Janukovičius.

Prezidentas Juščenko prieš rinkimus išplatino televizinį kreipimąsi, kuriame pareiškė: „Tikiu Ukrainos vienybe ir demokratijos pergale. Kreipiuosi į jus ir prašau nebūti abejingais, pasitikėkite savimi, jūsų balsas labai svarbus. Jūs balsuojate ne už regioninius skirtumus, o už mūsų šalies ateitį“.Apklausos rodo, kad pirmaus Viktoro Janukovičiaus, besiremiančio rusiškai kalbančiais rinkėjais, partija.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat nemažai balsų, kaip atrodo, gaus ir Janukovičiaus sąjungininkai komunistai. Tymošenko blokas gali būti trečioje vietoje.  Mažai kas abejojo, kad bent viena partija galėtų gauti daugumą, kuri leistų valdyti po koalicinių susitarimų.

Prorusišką kandidatą, mėginusį klastoti rinkimus 2004-aisiais nuvertusios „oranžinės koalicijos“ skilimas paliko daugelį rinkėjų be orientyrų. Tiesa, dabar Viktoras Juščenko, kurį anuomet aiškiai rėmė Vakarai, dėl jo orientacijos į Europos Sąjungą ir NATO, sako vėl nematysiąs kliūčių skirti Juliją Tymošenko premjere, jei rinkėjai parems „oranžinį“ bloką. Nepaisant to, jog pats ją iš šio posto išstūmė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, Viktoro Janukovičiaus šalininkai taip pat teigia, jog jų kandidatas pasikeitė, daug ko pasimokė ir nebėra prorusiškas, o neva ieško balanso partnerystėje su Rusija ir Vakarais.

Prieš tris metus demokratijos labiausiai troškęs elektoratas savo lūkesčiuose dabar akcentuoja gyvenimo lygio augimą. Vidutinės pajamos šalyje siekia 180 EUR per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų