Tymų pavojus – kruiziniame laive paskelbė karantiną

Scientologų bendruomenei priklausantis kruizinis laivas daugiau nei parą buvo laikomas karantine prie vienos iš Karibų salų. Tokių priemonių teko imtis dėl tymų protrūkio baimės, kai vienai iš keleivių pasireiškė ligos simptomai.

Sent Lusijos uosto tik penktadienio rytą pajudėjusiame laive yra apie 300 keleivių. CNN teigimu, laivas priklauso Scientologijos bažnyčiai. Sent Lusijos vyr. gydytoja Merlene Fredericks-James paskelbė, kad laineriui buvo įsakyta likti uoste po to, kai jie sužinojo apie tymų atvejį „iš dviejų autoritetingų šaltinių“.

Medikės teigimu, po vidinių derybų ir pokalbių su Panamerikos sveikatos apsaugos organizacija buvo priimtas sprendimas įvesti laivui karantiną. Medikė patikslino, kad vienas ligonis galėjo lengvai užkrėsti kitus, nes liga yra labai lengvai plintanti oru. Niekam nėra leidžiama išlipti iš laivo. Sent Lusijos valdžia neturi įgaliojimų sustabdyti laivą.

Paprašė vakcinų ir išplaukė

Laivo „Freewinds“ laivo gydytojas ketvirtadienį paprašė 100 tymų vakcinų dozių, praneša Sent Lusijos medicinos departamento atstovai, pabrėžiantys, kad „vaistai buvo pateikti iš vietos atsargų, neimant užmokesčio“.

Laivo keleiviai ir įgula yra stebimi vietos gydytojo, skelbiama CNN cituojamame pranešime. Pažymima, kad būtina toliau stebėti visus laive esančius asmenis, nes tymų viruso inkubacinis periodas yra 10-12 dienų. M. Fredericks-James teigimu, turint omenyje viruso plitimo galimybes, laive gali būti ir daugiau apsikrėtusiųjų.

Laivas, kurio pavadinimas yra „Freewinds“, į Sent Lusiją atvyko antradienį ir turėjo išplaukti ketvirtadienį. Scientologų puslapyje nurodoma, kad laivas yra „scientologijos dvasinės kelionės ir religinio atsiribojimo nuo aplinkos“ įrankis. Skelbiama, kad penktadienio naktį vietos laiku laivas išplaukė iš uosto.

JAV, kaip ir Lietuvoje, šiais metais fiksuojamas rekordinis susirgusiųjų tymais skaičius XXI amžiuje. 2000-aisiais JAV buvo paskelbta, kad tymai yra visiškai išnaikinti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų