Turkijos prezidentas grasina išplėsti puolimą Sirijoje

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį pagrasino išplėsti prieš Afrino regioną Sirijoje vykdomą puolimą į kitus miestus šalies šiaurėje, kad išstumtų iš jų kurdų kovotojus, kuriuos Ankara laiko teroristais.

„Tęsime savo kovą, kol mūsų pasienyje neliks nė vieno teroristo“, – sakė R. T. Erdoganas Ankaroje ir pažadėjo „išvalyti“ į rytus nuo Afrino esantį Manbidžo miestą, taip pat kontroliuojamą kurdų kovotojų Liaudies apsaugos dalinių (YPG).

Turkija karinę operaciją „Alyvmedžio šakelė“ prieš YPG Afrine, esančiame šalia Turkijos sienos, pradėjo šeštadienį antskrydžiais ir artilerijos apšaudymais. Sekmadienį buvo pradėta antžeminė operacijos fazė.

YPG vis dar glaudžiai bendradarbiauja su Vašingtonu kovoje su džihadistų judėjimu „islamo valstybė“ Sirijoje. Tačiau Turkija YPG laiko teroristine grupuote, susijusia su uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK).

Ankara ir jos Vakarų sąjungininkės yra paskelbusios PKK teroristine organizacija.

Per karinę operaciją būta atvejų, kai Turkijos kariai atakavo JAV vadovaujamos tarptautinės koalicijos pajėgas, todėl imta rimtai būgštauti dėl galimos karinės konfrontacijos tarp dviejų NATO sąjungininkių, turint galvoje, kad Manbidže esama amerikiečių karių.

REKLAMA

R. T. Erdoganas pažadėjo, kad operacija bus tęsiama, „kol mes pasieksime savo tikslus“, ir pridūrė: „Kai, kaip žadėjau, išvalysime Mandžibą nuo teroristų“.

Tarp Ankaros ir Vašingtono jau anksčiau tvyrojo įtampa, o ši operacija dar pablogino sąjungininkų santykius. Abi šalys pateikė skirtingas versijas, apie ką buvo kalbėta per prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) ir R. T. Erdogano derybas telefonu trečiadienį vėlai vakare.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų