Turkija sukritikavo Macrono pasisakymus

Turkija ketvirtadienį pareiškė, kad Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas „stokoja informacijos“, žadėdamas aptarti įkalintų žurnalistų klausimą per artėjantį susitikimą su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu (Redžepu Tajipu Erdohanu).

E. Macronas žurnalistams sakė, kad, penktadienį R. T. Erdoganui atvykus į Paryžių, „su Turkija aptars įkalintų žurnalistų, kuriems neleidžiama atlikti savo profesijos pareigų, situaciją“.

„Darysiu tai pagarbiai, bet siekdamas apginti... mūsų vertybes ir interesus“, – trečiadienį sakė E. Macronas.

Tačiau anot R. T. Erdogano patarėjo Ibrahimo Kalino, E. Macrono komentarai „pagrįsti informacijos stoka, nebent tai įvertinimas ar nuomonė paremta išankstiniu nusistatymu“.

„Turkijoje teisinių problemų sprendimas yra teismų sistemos atsakomybė“, – sakė I. Kalinas.

I. Kalinas žurnalistams Ankaroje ketvirtadienį sakė, kad „buvimas žurnalistu... nereiškia, jog toks žmogus yra nekaltas. ir nereiškia, kad jis negali padaryti nusikaltimo“.

Kaip nurodo žiniasklaidos laisvės tinklalapis P24, Turkijoje už grotų laikomas 151 žurnalistas, dauguma jų suimta pagal šalyje nuo 2016 metų liepos galiojančią nepaprastąją padėtį.

Tarp suimtų, bet vėliau išsiųstų iš šalies, yra du Prancūzijos piliečiai: fotografas Mathias Depardonas (Matiasas Depardonas) ir jaunas prancūzų žurnalistas Loupas Bureau (Lupas Biuro). Jie buvo suimti pernai ir kaltinami terorizmu.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų