Turkija šeštadienį pasmerkė Kinijos elgesį su savo etinine musulmonų uigūrų mažuma pavadindama jį „didžiule gėda žmonijai“. Pastaruoju metu teisių grupės ne kartą reikšdavo susirūpinimą dėl masinio turkiškai kalbančios etninės mažumos atstovų sulaikymo.

„Sisteminga Kinijos valdžios asimiliacijos politika uigūrų turkų atžvilgiu yra didžiulė gėda žmonijai“, – pranešime sakė Turkijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Hami Aksoy.

Pasak H. Aksoy, „nebe paslaptis“, kad Kinija savavališkai sulaikė daugiau kaip milijoną uigūrų „koncentracijos stovyklose“. Ministerijos atstovo pranešime pabrėžiama, jog šiaurės vakarų Kinijoje musulmonų mažuma patiria spaudimą.

H. Aksoy sakė, kad Turkija išsakė Kinijai savo poziciją „visais lygiais“ ir paragino pareigūnus uždaryti sulaikymo įstaigas bei gerbti žmogaus teises.

Turkijos užsienio reikalų ministerija taip pat nurodė, kad Turkija sužinojo, jog kalėjime mirė garsus uigūrų muzikantas ir poetas Abdurehimas Heyitas. Jam buvo skirta aštuonerių metų kalėjimo bausmė už vieną iš jo dainų.

REKLAMA

„Ši tragedija dar labiau sugriežtino Turkijos viešąją nuomonę apie rimtus žmogaus teisių pažeidimus, vykdomus Sindziango regione“, – teigė H. Aksoy.

„Tikimės, kad Kinijos pareigūnai atsižvelgs į šią teisėtą reakciją. Su pagarba prisimename Abdurehimą Heyitą ir visus mūsų tautiečius, praradusius gyvybes ginant savo turkišką ir musulmonišką tapatybę“, – pabrėžė jis.

A. Heyito sulaikymas buvo traktuojamas kaip ženklas, kad Kinija yra pasiryžusi susidoroti su uigūrų intelektualais ir kultūros veikėjais.

Vis dėlto pranešimų apie A. Heyito mirtį kol kas nepavyko patvirtinti nepriklausomiems šaltiniams.

Kinijos ambasada Ankaroje savo ruožtu pavadino H. Aksoy komentarus „visiškai nepriimtinais“ ir savo pranešime gynė Pekino politiką, vykdomą šiaurės vakariniame Sindziango regione.

„Tiek Kinija, tiek Turkija susiduria su ypač sunkia užduotimi kovoti su terorizmu. Priešinamės dvigubiems standartams kovos su terorizmu klausimu“, – sakoma kinų ambasados pranešime.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų