• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Donaldas Trumpas ketvirtadienį pranešė, kad jam pareikšti kaltinimai dėl įslaptintų dokumentų tvarkymo po pasitraukimo iš pareigų.

Donaldas Trumpas ketvirtadienį pranešė, kad jam pareikšti kaltinimai dėl įslaptintų dokumentų tvarkymo po pasitraukimo iš pareigų.

REKLAMA

Tai kol kas rimčiausia teisinė grėsmė JAV eksprezidentui, dėl begalės baudžiamųjų tyrimų iškilus abejonėms, ar jis galės siekti antrosios kadencijos Baltuosiuose rūmuose.

„Korumpuota [Joe] Bideno administracija informavo mano advokatus, kad man pareikšti kaltinimai", – parašė D. Trumpas savo socialinėje platformoje „Truth Social“, paskelbdamas istorinę Jungtinėms Valstijoms naujieną: pirmą kartą esamam ar buvusiam prezidentui pareikšti federaliniai kaltinimai.

Teisingumo departamentas kol kas nepatvirtino D. Trumpo pranešimo.

D. Trumpo advokatas Jimas Trusty (Džimas Trastis) CNN sakė, kad jo klientui pateikti septyni kaltinimai, įskaitant tyčinį dokumentų saugojimą, pažeidžiant kovos su šnipinėjimu įstatymą, melagingus pareiškimus, trukdymą vykdyti teisingumą ir sąmokslą.

REKLAMA
REKLAMA

Nors tikslios kaltinimų detalės iš karto nebuvo aiškios, su byla susipažinę asmenys laikraščiui „The New York Times“ sakė, kad kaltinimai sąmokslu yra susiję su trukdymu vykdyti teisingumą.

REKLAMA

Savo pranešime D. Trumpas, kuris vėl kandidatuoja į prezidentus, teigė, kad kitą antradienį – likus dienai iki jo 77-ojo gimtadienio – turės atvykti į Majamio federalinį teismą.

„Niekada nemaniau, kad taip gali nutikti buvusiam Jungtinių Valstijų prezidentui“, – rašė jis.

Jo pareiškimas pasirodė kitą dieną po to, kai JAV žiniasklaida pranešė, kad federaliniai prokurorai informavo buvusio prezidento advokatus, jog D. Trumpo atžvilgiu pradėtas tyrimas dėl įslaptintų dokumentų tvarkymo.

REKLAMA
REKLAMA

Jis jau buvo pirmasis buvęs ar esamas prezidentas, kuriam buvo pateikti kriminaliniai kaltinimai – dėl rinkimų išvakarėse sumokėtų pinigų už tylą pornožvaigždei, kuri teigė turėjusi su juo romaną. Tą kaltinamąjį aktą Manhatano apygardos prokuroras pateikė kovo mėnesį.

Po pirmųjų įrašų internete D. Trumpo kampanija ėmė piktintis tuo, ką pavadino precedento neturinčiu piktnaudžiavimu valdžia, ir paragino atmesti kaltinamąjį aktą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų