Trumpui ir Kim Jong Unui nepavyko pasiekti susitarimo

Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo derybos baigėsi nepasiekus jokio susitarimo, ketvirtadienį, po dvi dienas trukusio viršūnių susitikimo Hanojuje, paskelbė Baltieji rūmai.

 Susitikimai buvo „labai geri ir konstruktyvūs“, lyderiai „aptarė įvairius būdus denuklearizacijai skatinti ir ekonomika paremtas koncepcijas“, sakoma Baltųjų rūmų atstovės Sarah Sanders pareiškime.

Tačiau jame priduriama: „Šį kartą nepasiekta jokio susitarimo, bet jų atitinkamos komandos laukia susitikimų ateityje.“

Kiek anksčiau abu lyderiai nutraukė savo diskusijas ir atskirais kortežais išvyko iš susitikimo vietos Vietnamo sostinėje, kur derybos vyko už uždarų durų.

Po susitikimo planuoti darbo pietūs ir pasirašymo ceremonija paskutinę minutę buvo išbraukti iš darbotvarkės. Baltieji rūmai patvirtino, kad 7 val. Grinvičo (9 val. Lietuvos) laiku – dviem valandomis anksčiau nei planuota iš pradžių – įvyks D. Trumpo spaudos konferencija.

Nebuvo paskelbta jokio bendro pareiškimo, nors prieš susitikimą buvo didelių lūkesčių dėl pažangos.

Hanojaus viršūnių susitikime turėjo būti nueita toliau nei per pirmąjį istorinį D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimą, kuris birželio mėnesį įvyko Singapūre ir kurio metu kritikai pasigedo esmės.

Susitikimas Singapūre baigėsi tik miglotu Kim Jong Uno pažadu siekti „Korėjos pusiasalio visiškos denuklearizacijos“. Po jo diplomatinės pastangos įstrigo šalims nesutariant, ką tai iš tiesų turėtų reikšti.

Hanojuje vėl buvo šypsomasi, bet nuo pat pradžių D. Trumpas stengėsi mažinti viltis dėl greito persilaužimo svarbiose derybose.

Ketvirtadienį šalių lyderiams pradėjus oficialias diskusijas Hanojuje D. Trumpas pareiškė, jog „neskuba“ užsitikrinti susitarimo ir „sparta nėra tokia svarbi“, kol Šiaurės Korėja yra sustabdžiusi raketų ir branduolinius bandymus.

REKLAMA

D. Trumpas kelis kartus pabrėžė, kad nuskurdusi Šiaurės Korėja gali tapti „ekonomine galiūne“, jei atsisakys savo branduolinio arsenalo. Visgi analitikai pabrėžia, kad tokia baigtis mažai tikėtina.

Kim Jong Unas Hanojuje siekė, kad būtų sušvelnintos sankcijos Šiaurės Korėjai, įvestos šiai šaliai už jos ginklų programas po to, kai 2017 metais smarkiai padidėjo įtampa.

Trečiadienį Hanojuje abu lyderiai demonstravo draugišką nusiteikimą vienas kito atžvilgiu, tvirtai paspausdami vienas kitam ranką ir apsikeisdami smagiomis frazėmis.

Ketvirtadienį jie išėjo drauge pasivaikščioti prie prabangaus viešbučio „Sofitel Metropole“ baseino. Jie atrodė atsipalaidavę, bet buvo nekalbūs. Šiame žalumos apsuptame kolonijinių laikų viešbutyje anksčiau buvo apsistojusi ne viena žvaigždė, pradedant Charlie Chaplinu ir baigiant Bradu Pittu.

Tai kiek priminė D. Trumpo ir Kim Jong Uno pasivaikščiojimą sode Singapūre. Tąsyk abu lyderiai stabtelėjo prie didžiulio Amerikos lyderio limuzino, vadinamo „The Beast“, ir Kim Jong Unas smalsiai apžiūrėjo jo vidų.

Trumpas išėjo iš derybų

AV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį sakė, kad „turėjo išeiti“ iš derybų su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.

Hanojuje surengtam antrajam JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimui staiga pasibaigus anksčiau nei planuota ir be jokio susitarimo ar pareiškimo, D. Trumpas žurnalistams pasakė: „Kartais reikia išeiti ir tai kaip tik buvo vienas iš tokių kartų.“

Jis nurodė, kad nesutarimų viršūnių susitikime kilo dėl JAV sankcijų.

Pasak JAV prezidento, susitarimo nebuvo todėl, kad jis nesutiko panaikinti visų sankcijų Šiaurės Korėjai.

„Tai dėl sankcijų, – sakė jis. – Iš esmės, jie norėjo, kad būtų panaikintos visos sankcijos, o mes negalėjome to padaryti". 

Trumpas išvyko iš Vietnamo 

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį išvyko iš Vietnamo, kur jam nepavyko pasiekti susitarimo antrajame savo susitikime su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.

REKLAMA

JAV lyderis sakė „išėjęs“ iš derybų, kai tapo aišku, jog abi šalys nesutaria dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos užbaigimo.

Pasak D. Trumpo, Šiaurės Korėja mainais į Jongbjono branduolinio objekto uždarymą pareikalavo visiškai atšaukti JAV vadovaujamas tarptautines sankcijas, o JAV negalėjo su tuo sutikti.

D. Trumpas iš Hanojaus išskrido daugiau kaip dviem valandomis anksčiau nei planuota. Prezidento lėktuvas turi nutūpti papildyti degalų Ankoridže Aliaskoje, o iš ten vėlai ketvirtadienį nuskris į Andrewso oro pajėgų bazę netoli Vašingtono.

Tuo tarpu Pietų Korėjos žiniasklaida su nerimu praneša apie nutrauktą viršūnių susitikimą Hanojuje. Naujienų agentūra „Yonhap“ pažymėjo, kad diplomatinės pastangos išspręsti nesutarimus Šiaurės Korėjos branduolinės programos klausimu „atsidūrė kryžkelėje“.

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas, kuris pernai tris kartus susitiko su Kim Jong Unu ir aktyviai skatino diplomatiją tarp Vašingtono ir Pchenjano, viršūnių susitikimo Hanojuje baigtį turi pakomentuoti vėliau ketvirtadienį.

 

D. Trumpas išvyko iš Vietnamo be sutarties su Šiaurės Korėja Hanojus, vasario 28 d. (AP-BNS). JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį išvyko iš Vietnamo, kur jam nepavyko pasiekti susitarimo antrajame savo susitikime su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu).

JAV lyderis sakė „išėjęs“ iš derybų, kai tapo aišku, jog abi šalys nesutaria dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos užbaigimo.

Pasak D. Trumpo, Šiaurės Korėja mainais į Jongbjono branduolinio objekto uždarymą pareikalavo visiškai atšaukti JAV vadovaujamas tarptautines sankcijas, o JAV negalėjo su tuo sutikti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų