Kim Jong Unas atvyko į susitikimą su Trumpu

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas antradienį atvyko į Hanojų, kur jį pasitiko entuziastinga minia ir daugybė saugumo darbuotojų.

100

Vietnamo sostinėje Kim Jong Unas antrąkart susitiks su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, pasauliui laukiant apčiuopiamos pažangos dėl Pchenjano branduolinės programos.

Per istorinį pirmąjį viršūnių susitikimą, įvykusį pernai birželį Singapūre, buvo pasirašytas tik miglota deklaracija dėl denuklearizacijos siekių, todėl analitikai sako, kad per antrąjį būtina susitarti dėl konkrečių žingsnių Pchenjano branduolinio arsenalo likvidavimo link.

(100 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiaurės Korėjos lyderis bus paskelbtas „Didžiąja saule“

Paprastai apsnūdusi Vietnamo Dong Dango pasienio traukinių stotis pasipuošė laukiant Kim Jong Uno. Pastarasis, panašiai kaip kadaise jo senelis Kim Il Sungas, į Vietnamą atvažiavo po pustrečios dienos trukusios 4 tūkst. km kelionės per Kiniją šviesiai žalios spalvos traukiniu.

Garbės sargybos kariškiai švariomis baltomis uniformomis pasveikino šiaurės korėjiečių delegaciją, kai patarėjų ir saugumo darbuotojų apsuptas Kim Jong Unas mojuodamas ir šypsodamasis žengė raudonuoju kilimu.

Vietos pareigūnė Hoang Thi Thuy sakė, kad laukė paryčiais lyjant šaltam lietui, kad pamatytų Kim Jong Uną – pirmąjį Šiaurės Korėjos lyderį, atvykusį į vienos partijos valdomą Vietnamą po Kim Il Sungo vizito 1964 metais.

„Buvau labai susijaudinusi, kai jie liepė man stovėti vietoje ir laukti traukinio, – naujienų agentūrai AFP pasakojo ji. – Pamatėme lyderį iš toli. Jaučiuosi tokia laiminga, kad sunku tai nusakyti.“

Mao Zedongo stiliaus juodą švarką dėvintis ir lydimas karių bei asmens sargybinių Kim Jong Unas buvo įsodintas į jo laukusį automobilį „Mercedes Benz“, ir netrukus jo kortežas išvyko į Hanojų. Sostinės gatvėse Šiaurės Korėjos lyderio irgi laukė didelės minios, o keliuose patruliuoja šarvuočiai.

Vėliau antradienį į Vietnamo sostinę turintis atvykti D. Trumpas pasirinko tradiciškesnį kelionės būdą – prezidentiniu lėktuvu „Air Force One“. Jis paskelbė „Twitter“, kad tikisi „labai produktyvaus“ antrojo viršūnių susitikimo.

REKLAMA

JAV prezidentas vėl pareiškė, kad Šiaurės Korėjai gali pasiekti ekonominės pažangos, jei Pchenjanas atsisakytų savo branduolinės programos.

„Po visiško denuklearizacijos Šiaurės Korėja greitai taps ekonomikos jėgaine. Jos neįvykdžius, viskas liktų kaip yra dabar“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas.

„Pirmininkas Kim priims išmintingą sprendimą!“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų