Trumpas pakeitė nuomonę dėl Šiaurės Korėjos

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad neseniai šiaurės korėjiečių įvykdyti raketų paleidimai nepaveikė jo santykių su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, nors kiek anksčiau išreiškė savo nepasitenkinimą tokiais izoliuotos valstybės veiksmais.

Pchenjanas ketvirtadienį paleido dvi trumpo nuotolio raketas, o praėjusį šeštadienį atliko pirmąjį per pastaruosius 18 mėnesių ginkluotės bandymą.

Prieš tai Šiaurės Korėja nė vienos raketos nebuvo paleidusi nuo 2017 metų lapkričio, po kurio netrukus prasidėjo spartus diplomatinis atšilimas, sumažinęs įtampą Korėjos pusiasalyje ir paruošęs dirvą istoriniam pirmajam Kim Jong Uno ir D. Trumpo susitikimui Singapūre praėjusių metų birželį.

„Nemanau, kad tai yra piktnaudžiavimas pasitikėjimu. Kada nors galbūt (taip ir manysiu), bet šiuo metu – ne“, – interviu leidiniui „Politico“ sakė amerikiečių lyderis.

„Tai buvo trumpo nuotolio raketos ir labai įprastas dalykas. Labai įprastas“, – pridūrė jis.

Vis tik para anksčiau D. Trumpas išreiškė pyktį ir nekantrumą dėl problemos, kurios nepavyko išspręsti visiems jo pirmtakams – tiek respublikonams, tiek demokratams.

„Niekas dėl to nesidžiaugia“, – reaguodamas į raketų paleidimą žurnalistams pareiškė prezidentas.

„Santykiai tęsiasi, bet pažiūrėsime, kas bus, – pridūrė jis. – Žinau, kad jie (šiaurės korėjiečiai) nori derėtis, kalba apie derybas, bet nemanau, kad jie yra pasirengę deryboms.“

Ar JAV prezidentas kada nors praras pasitikėjimą Kim Jong Unu? D. Trumpas jau dukart buvo susitikęs su Šiaurės Korėjos lyderiu ir ne kartą teigė, kad jiedu užmezgė ypatingą draugystę ir net „įsimylėjo“ vienas kitą.

„Manau, kad kada nors taip ir gali nutikti, bet tikrai ne dabar“, – „Politico“ sakė Baltųjų rūmų šeimininkas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų