Trumpas iki kadencijos pabaigos gali priimti rinkai nepalankų sprendimų

Jeigu bus patvirtinta demokratų kandidato Joe Bideno pergalė lapkričio 3 dieną įvykusiuose JAV prezidento rinkimuose, dabartinis JAV valstybės vadovas Donaldas Trumpas turės galimybę paskutinėmis savo kadencijos savaitėmis imtis rinkoms nepalankių priemonių, rašo agentūra „Bloomberg“.

Nesutarimai su Kinija, susiję su prekyba, technologijomis ir žmogaus teisėmis, nesutarimai dėl prekybos su Europos Sąjunga (ES) ir gruodį pasibaigsiantis federalinės vyriausybės finansavimo terminas prezidentui atvers galimybių priimti sprendimus, kurie padarys poveikį rinkoms.

„Nusivylęs kadenciją baigiantis prezidentas Trumpas gali būti nelinkęs bendradarbiauti ir tai gali nulemti vyriausybės uždarymą ir aklavietę, kurie, tęsiantis pandemijai, gali dar pakenkti jau nusilpusiai JAV ekonomikai“, – rašo Gabrielle Debinski iš leidinio „GZERO Media“, priklausančio konsultacijų bendrovei „Eurasia Group“.

Anot jos, artėjantis esamo prezidento kadencijos pabaigos laikotarpis gali būti „kaip niekad neramus“.

Spalį investuotojai jau galėjo įvertinti D. Trumpo vienašališkų veiksmų poveikį rinkoms. JAV prezidentas tuomet tviteryje parašė apie savo sprendimą nutraukti derybas dėl naujų ekonominių paskatų ir tai išprovokavo akcijų indeksų kritimą.

„Bloomberg“ taip pat atkreipia dėmesį į tai, jog kintamumo indekso „Cboe Volatility Index“ sausio mėnesio ateities sandorių kaina viršija gruodžio ir vasario mėnesių sandorių kainas, o tai rodo, jog rinkose laukiama padidėjusio kintamumo.

Jautriausias pasaulio rinkoms yra JAV ir Kinijos prekybos santykių klausimas, nes D. Trumpas kaltina Pekiną dėl koronaviruso protrūkio, kuris galbūt padarė poveikį JAV prezidento rinkimų baigčiai. JAV prezidentas gali didinti arba mažinti prekėms ir paslaugoms taikomus muitus, apeidamas Kongresą.

Kinijos bendrovių akcijų išbraukimas iš JAV biržų prekybos sąrašų yra dar viena priemonė, kurią svarstė D. Trumpo administracija ir kuri gali padaryti poveikį rinkoms. 

JAV ir ES prekybos santykiai dar paaštrėjo po to, kai Europos Komisija (EK) dėl orlaivių gamintojos „Boeing“ subsidijavimo nusprendė padidinti 4 mlrd. JAV dolerių vertės amerikietiškoms prekėms taikomus importo muitus. Komisijos sprendimas įsigaliojo antradienį.

REKLAMA

Be to, D. Trumpas pereinamuoju laikotarpiu gali paskelbti daug įvairių dokumentų apie veiklą tų, kuriuos jis vadina Vašingtono pelke, mano buvęs draudimo bendrovės „Axa“ strategas ir bendrovės „Market Thinking“ įkūrėjas Markas Tinkeris.

„Mums dar teks pamatyti, ar rinkos tam pasirengusios“, – pažymėjo jis.

JAV prezidento rinkimai įvyko lapkričio 3 dieną. Dauguma balsų jau suskaičiuoti, tačiau oficialūs rezultatai bus paskelbti vėliau šį mėnesį.

Vis dėlto pirmaujančios JAV žiniasklaidos priemonės, remdamosi turimais duomenimis, išpranašavo J. Bideno pergalę rinkimuose. Pats J. Bidenas taip pat save laiko rinkimų nugalėtoju ir jau sulaukė daugelio pasaulio lyderių sveikinimų.

Tuo tarpu D. Trumpas nepripažįsta pralaimėjimo ir kaltina demokratus sukčiavimu bei aiškina, kad jie „pavogė“ iš jo pergalę. Dabartinis JAV valstybės vadovas kreipėsi į teismus, reikalaudamas, kad būtų peržiūrėti balsavimo keliose valstijose rezultatai.


Rašyti komentarą...
O
Orkas
2020-11-13 20:23:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
džiaugiamės itin aktyviai balsavusiais JAV piliečiais. Vien Pensilvanijoje balsavo 105% visų rinkėjų. Stalinas sugebėdavo suvaryti tik 99%. Štai kokie dimkratijos pranašumai !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų