Per šeštadienio išpuolį Londone trys vyrai mikroautobusu rėžėsi į pėsčiuosius ant Londono tilto, o vėliau ėmė peiliais badyti žmones netoliese. Visus tris užpuolikus policija nukovė per aštuonias minutes nuo pirmo pranešimo gavimo. Gelbėjimo tarnybų duomenimis, Londono ligoninėse gydomi 48 žmonės. Dar daugiau žmonių patyrė nesunkių sužalojimų.
Saugumo padėtis Britanijoje jau ir taip buvo įtempta po to, kai prieš dvi savaites per amerikiečių dainininkės Arianos Grande koncertą Mančesteryje susisprogdinus savižudžiui žuvo 22 ir buvo sužeista dar kelios dešimtys žmonių. Sekmadienį vakare A.Grande ir kitos žvaigždės rengia labdaros koncertą to išpuolio aukoms.
Atsakomybę dėl išpuolio Mančesteryje prisiėmė „Islamo valstybė“, bet dėl Londono išpuolio atsakomybės kol kas neprisiėmė niekas.
Parlamento rinkimams ateinantį ketvirtadienį besirengianti Th.May anksčiau sakė, kad šie du išpuoliai nėra tiesiogiai susiję, bet nurodė, kad „terorizmas skatina terorizmą“ ir kad užpuolikai kopijuoja vieni kitus. Ministrės pirmininkės teigimu, pastaruoju metu buvo užkardyti penki labai tikėtini planai surengti teroro išpuolius.
„Juos (pastarojo meto išpuolius Britanijoje) sieja pikta islamo ekstremizmo ideologija, kuri skelbia neapykantą, sėja susiskaldymą ir propaguoja sektantiškumą, – pareiškė T.May. – Tai ideologija, teigianti, kad mūsų vakarietiškos vertybės ir laisvė, demokratija ir žmogaus teisės yra nesuderinami su islamo religija.“
Ministrė pirmininkė paragino siekti tarptautinių susitarimų, kurie sudarytų sąlygas reguliuoti kibernetinę erdvę ir padėtų užkirsti kelią ekstremizmo plitimui. Britanija privalo efektyviau identifikuoti ir užkirsti jam kelią, sakė T.May.
„Tam prireiks gan sudėtingų ir dažnai nepatogių pokalbių“, – pridūrė ji.