• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Federalinis teisėjas Teksase penktadienį sustabdė prieš du dešimtmečius išduotą leidimą saugioms ir efektyvioms abortų piliulėms ir tai dar viena konservatorių salvė kovoje prieš reprodukcines teises Jungtinėse Valstijose.

Federalinis teisėjas Teksase penktadienį sustabdė prieš du dešimtmečius išduotą leidimą saugioms ir efektyvioms abortų piliulėms ir tai dar viena konservatorių salvė kovoje prieš reprodukcines teises Jungtinėse Valstijose.

REKLAMA

Jei eksprezidento Donaldo Trumpo paskirto teisėjo sprendimas liks galioti, juo bus panaikintas JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) išduotas leidimas vaistui, plačiai naudojamam nepageidaujam nėštumui nutraukti.

FDA ir Teisingumo departamentas penktadienį pateikė apeliacijas; kovoti su teisėjo sprendimu pažadėjo ir prezidentas Joe Bidenas.

„Šis ieškinys ir šis sprendimas yra dar vienas beprecedentis žingsnis atimant iš moterų pagrindines laisves ir sukeliant pavojų jų sveikatai“, – sakoma J. Bideno pareiškime.

JAV visuomenės susiskaldymą abortų klausimu pademonstravo ir teisėjo Vašingtono valstijoje netrukus priimtas sprendimas kitoje byloje – kad minimo vaisto prieinamumas turi būti apsaugotas keliolikoje valstijų.

REKLAMA
REKLAMA

Viena kitai prieštaraujančios teisinės nuomonės ir apeliacijos reiškia, kad šis klausimas beveik neabejotinai atsidurs Aukščiausiajame Teisme.

REKLAMA

Konservatorių dominuojamas Aukščiausiasis Teismas pernai panaikino 1973 metų sprendimą byloje „Roe prieš Wade'ą“, kuriuo buvo nustatyta federalinė aborto apsauga.

Į Teksase dirbančio teisėjo Matthew Kacsmaryko sprendimą sureaguota žaibiškai.

Pavadino ideologiniu išpuoliu prieš moteris

J. Bidenas tai pavadino ideologiniu išpuoliu prieš moterų teises ir laisves.

„Teismas... pakeitė savo nuomonę dėl FDA – vaistus tvirtinančios ekspertų agentūros, – sakė jis. – Jei šis sprendimas liks galioti, tuomet praktiškai joks FDA patvirtintas vaistas nebus apsaugotas nuo tokių politinių, ideologinių išpuolių.“

REKLAMA
REKLAMA

Įtakingos Amerikos gydytojų asociacijos prezidentas Jackas Resneckas sakė, kad leidimas teisėjams kištis į FDA procesus „yra neapgalvotas ir pavojingas“.

Ne pelno organizacija „Planned Parenthood“, visoje šalyje turinti abortų klinikų, sakė kad teisėjo M. Kacsmaryko, itin konservatyvaus krikščionio, sprendimas yra išpuolis prieš mokslą.

M. Kacsmarykas minimą sprendimą priėmė abortų priešininkų grupių koalicijai pateikus ieškinį dėl vaisto mifepristono platinimo visoje šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teisme byla atsidūrė dėl to, ką kritikai vadina „teisėjo pasirinkimu“, kuomet ieškovai kreipiasi į teismą toje apygardoje, kur teisėjas yra priėmęs jų bylos atžvilgiu palankių nuosprendžių.

Teisėjas sustabdė prieš 23 metus priimto FDA sprendimo leisti platinti mifepristoną taikymą.

Abortų priešininkų grupės sveikino sprendimą.

„Sprendimas iš Teksaso yra laimėjimas moterų ir mergaičių sveikatai ir saugumui“, – sakė Katie Glenn iš ne pelno organizacijos „Susan B Anthony Pro-Life America“.

„Sprendimu patvirtinama, kad nėštumas nėra liga, o abortas nėra sveikatos priežiūra. Pagaliau reikalaujama FDA atsakomybės už baisų jos pačios taisyklių pažeidimą“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų