Kai kurie darbuotojai, užuot išnaudoję savo apmokamas atostogas ar net išėję iš darbo, renkasi „atostogavimą“ oficialiai apie tai net neinformuodami savo viršininkų. Tai vadinama „tyliosiomis atostogomis“, ir tai ypač patinka tūkstantmečio kartos (gimusiems nuo 1997 m.) darbuotojams, skelbia portalas „Business Insider“.
Daugiau nei trečdalis apklaustųjų apsimetinėjo, kad dirba
Beveik keturi iš dešimties tūkstantmečio kartos atstovų teigė, kad yra ėmę laisvadienių apie tai neinformavę darbdavio, rodo nauja „The Harris Poll“ atlikta 1 170 dirbančių amerikiečių apklausa. Taip elgėsi 24 proc. Z (gimusieji nuo 1997 m.) ir X kartos (gimusieji 1965–1980 m.) atstovų. Apklausa buvo atlikta internetu balandžio 26–28 d.
Tūkstantmečio kartos atstovai taip pat dažniau teigė ėmęsi veiksmų, kad atrodytų, jog dirba, nors iš tikrųjų nedirba: 38 proc. tūkstantmečio kartos atstovų teigė, kad judino pelę vien tam, kad išlaikytų aktyvią savo būseną pranešimų programėlėse, palyginti su 30 proc. Z kartos atstovų.
Jie net vaidina, kad dirba ne darbo metu. 37 proc. tūkstantmečio kartos atstovų teigė, kad tyčia suplanavo išsiųsti žinutę ne įprastomis valandomis, kad atrodytų, jog dirba viršvalandžius. Tik 27 proc. Z kartos atstovų teigė, kad yra darę tą patį.
„Tai milžiniška darbo apėjimo kultūra, – CNBC sakė Libby Rodney, „The Harris Poll“ vyriausioji strategijos pareigūnė. – Tai ne visai tylus išėjimas iš darbo, o labiau panašu į tylias atostogas“.
Nemoka suderinti darbo ir laisvalaikio
Tūkstantmečio kartos atstovai gali būti labiau linkę „tyliai atostogauti“ nei kitos grupės dėl kartų skirtumų. L. Rodney CNBC sakė, kad Z kartos atstovai garsiau kritikuoja darbdavius, kurie nesuderina darbo ir asmeninio gyvenimo, o tūkstantmečio kartos atstovai dažniau randa tylią išeitį „užkulisiuose“.
„Harris Poll“ apklausa taip pat parodė, kad 78 proc. amerikiečių darbuotojų teigė neišnaudoję visų savo atostogų dienų, o beveik tiek pat teigė, kad norėtų pasinaudoti visomis turimomis laisvomis dienomis.
Maždaug trečdalis respondentų teigė, kad didžiausios kliūtys, trukdančios pasinaudoti daugiau atostogų, yra spaudimas visada būti pasiekiamiems ir atitikti darbo reikalavimus, taip pat didelis darbo krūvis.
Daugiau nei pusė darbuotojų teigė, kad atostogaudami priiminėjo su darbu susijusius skambučius, o 86 proc. sakė, kad atostogų metu tikrino laiškus nuo viršininko, taigi darbo ir asmeninis laikas gali persipinti abiem kryptimis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!