• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 8 dieną, preliminariais Ukrainos ginkluotųjų pajėgų duomenimis, Rusijos pajėgos virš Ukrainos paleido 38 įvairaus tipo raketas. „Forbes“ apskaičiavo, kad Rusijos išpuolio kaina gali siekti nuo 200 iki 250 mln. dolerių (185230 mln. eurų). 

14

Liepos 8 dieną, preliminariais Ukrainos ginkluotųjų pajėgų duomenimis, Rusijos pajėgos virš Ukrainos paleido 38 įvairaus tipo raketas. „Forbes“ apskaičiavo, kad Rusijos išpuolio kaina gali siekti nuo 200 iki 250 mln. dolerių (185230 mln. eurų). 

REKLAMA

Preliminariais Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, į Ukrainą buvo paleista viena Ch-47M2 „Kinžal“ raketa, 4 balistinės raketos „Iskander“, 1 sparnuotoji raketa „Zirkon“, 13 Ch-101 sparnuotųjų raketų, 14 raketų „Kalibr“, 2 raketos Ch-22 ir 3 valdomos raketos Ch-59/Ch-69. 

„Atsižvelgiant į tai, kad tikslus raketų pasiskirstymas pagal tipus lieka nežinomas, „Forbes“ apskaičiavo, kad bendra salvės kaina yra nuo 200 iki 250 mln. dolerių“, – praneša forbes.ua. 

REKLAMA
REKLAMA

Leidinys skelbia, kad Ukrainos oro gynybai pavyko sunaikinti 30 raketų. „Forbes Ukraine“ skaičiuoja, kad vien numuštų raketų kaina gali siekti 160–200 mln. dolerių (148–185 mln. eurų).

REKLAMA

Besitęsiančios atakos ir Ukrainos galimybės

„Forbes Ukraine“ pažymi, kad Rusija toliau atakuoja Ukrainą įvairiais oro ginklais. Šį pavasarį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paprašė sąjungininkų papildomų oro gynybos priemonių, įskaitant amerikiečių pagamintą „Patriot“. 

V. Zelenskis pavadino jas „efektyviausia oro gynybos sistema šiandien pasaulyje“ ir teigė, kad jos gali numušti visas Rusijos raketas, įskaitant balistines.

REKLAMA
REKLAMA

„Forbes Ukraine“ skelbia, kad dėl plataus masto karo Ukrainos energetikos sektorius patyrė tiesioginių ir netiesioginių finansinių nuostolių už 56,2 mlrd. dolerių (52 mlrd. eurų). Tokį vertinimą 2024 m. gegužės mėn. pateikė Kyjivo ekonomikos mokyklos analitinė komanda.

Atakos aukos

Per pirmadienį Ukrainoje surengtus Rusijos oro smūgius, naujais duomenimis, žuvo 37, 170 asmenų buvo sužeisti. 

Vaikų ligoninės „Ochmatdyt“ teritorijoje žuvo du žmonės, dar 10 patyrė sužalojimų. Keturi žmonės, įskaitant tris vaikus, buvo išgelbėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per priešo ataką apgadinta daugiau kaip 50 civilinių objektų, tarp jų – gyvenamieji namai, verslo centras ir dvi medicinos įstaigos.

Pirmadienio rytą rusai intensyviai atakavo Ukrainos miestus Dniprą, Kryvyj Rihą, Slovianską, Kramatorską ir sostinę Kyjivą. Buvo paleista daugiau kaip 40 įvairių tipų raketų.

Kiek kainuoja ukrainos ubagyno karas JAV šimtus milijardu dolerių.Nikštukinė Lietuva sukišo į ukraina jau virš milijardo Eurų.Pigu yra ukrainai ištiesus ranka reikalauti pinigu .
Rusu pinigus,tegu Rusijos pilieciai skaiciuoja,musu pinigu karui rusai nepraso ir mums mokesciu del paramos rusams nedidina.O jei rasote,tai rasykite i tema,kad rusai tokia masiska raketu ataka pramuse Kijevo oro gynyba.Kuri buvo is tiesu rimciausia,tai ne kokio Charkovo ar Odesos.Ir ta Ukrainos propaganda,kad is 38 raketu numuse 30,netgi juokinga.Tai butent tam rusai ir paleido toki spieciu raketu,kad perkrautu UA oro gynyba ir pasiektu norimus taikinius.ir tos 8 nenumustos raketos tuos taikinius ir pasieke.Ir tie taikiniai,panasu,kad buvo rimti,tai nebuvo vaiku ligonine ar kitokie civiliniai objektai,ten greiciausiai UA numustu rusu raketu nuolauzos nukrito.
Lietuva kažkokia proga
Lietuva kažkokia proga
įsipareigojo Ukrainai kasmet mokėti 200 mln., o įvedus karinį mokestį duoklę didins. Nors Lietuva Budapešto memorandume nedalyvavo ir jokių garantijų Ukrainai nedavė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų