• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Suomijos muitinė susekė didelę amfetamino siuntą, kurioje iš Talino į Helsinkį keltu buvo gabenama ši narkotikams gaminti skirta medžiaga, pirmadienį rašo Estijos dienraštis „Postimees“.

Suomijos muitinė susekė didelę amfetamino siuntą, kurioje iš Talino į Helsinkį keltu buvo gabenama ši narkotikams gaminti skirta medžiaga, pirmadienį rašo Estijos dienraštis „Postimees“.

REKLAMA

Dalyvavus nusikaltėlių tinkle įtariami Lietuvos, Lenkijos ir Suomijos piliečiai.

Anot Suomijos visuomeninio transliuotojo „Yle“, Suomijos muitinė išaiškino platų nusikaltėlių tinklą, susijusį su amfetamino kontrabanda ir platinimu.

Nustatyti aštuoni su šia byla susiję įtariamieji: Suomijos, Lenkijos ir Lietuvos piliečiai. Tačiau, kaip pranešama, ne visi jie priklauso tai pačiai nusikalstamai organizacijai. Keli iš jų yra areštinėje.

REKLAMA
REKLAMA

Konfiskuota amfetamino už daugiau nei pusę milijono eurų. Suomijos muitinės duomenimis, vienas iš įtariamųjų keltu iš Talino į Helsinkį gabeno pagrindinę amfetamino gamybai skirtą medžiagą, supakuotą į vandens butelius.

REKLAMA

Kovą iš septynių litrų šios medžiagos Pietų Suomijoje išsinuomotuose poilsio namuose buvo pagaminta apie 38 kg amfetamino. Preliminariais duomenimis, buvo išplatinta narkotinės medžiagos už mažiausiai 240 tūkst. eurų.

Kovą Estijos institucijos pranešė Suomijos muitinei apie tris Lenkijos piliečius, kurie keliavo jūra į Suomiją su įranga ir medžiagomis, kurios gali būti susijusios su galima amfetamino gamyba. Vyrai buvo sulaikyti poilsio namuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Veikla buvo organizuota, o įtariamieji atliko skirtingus vaidmenis: kai kurie veikė kaip kontrabandininkai, kai kurie – kaip gamintojai, o kai kurie – kaip paruošto amfetamino platintojai. Bendraudami įtariamieji naudojosi šifruotų žinučių programėlėmis“, – pranešime spaudai teigė muitinės tyrimų departamento direktorius Mikko Martikainenas.

Muitinės teigimu, ikiteisminis tyrimas jau baigiamas ir netrukus bus perduotas prokuratūrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų