Sudarytas geriausiai su koronavirusu kovojančių šalių sąrašas

Lietuva nepateko į geriausiai su koronavirusu kovojančių šalių 40-tuką, kurį sudarė „Deep Knowledge Group“ analitikai. Labiausiai pažeidžiamos koronaviruso keliamai rizikai pasirodė esančios Italija, JAV, Didžioji Britanija, Ispanija ir Prancūzija.

Surinkę daugiau nei 200 pasaulio šalių duomenis DKG ekspertai išskyrė 24 svarbiausius kriterijus, kuriuos suskirstė į keturias grupes: ligos protrūkio stebėjimas ir analizė, jo valdymas, skubi medicininė pagalba ir naujųjų technologijų naudojimas. Vieni svarbiausių kriterijų – viruso plitimo sparta, ligoninių, medicinos įrangos ir medicinos personalo skaičius, valstybės reguliavimas ir konkrečios rizikos, susijusios su tuo regionu.

Tyrimo autorių teigimu, šalių vieta reitinge negali būti laikoma nuolatine, ji tinkama tik konkrečiam laikotarpiui. Faktiškai kasdien keičiantis aplinkybėms ir duomenims, šalių vieta reitinge taip pat gali keistis.

Faktiškai vienodai gerai duomenų analitikų teigimu pasirodė Izraelis ir Vokietija.

„Lyginant su kitomis šalimis, Vokietija šiuo metu turi geriausią saugumo ir stabilumo lygį Europoje ir yra viena iš pirmaujančių šalių pasaulyje, vertinant krizės valdymo lygį“, – „Express“ cituojamas iš Moldovos kilęs milijonierius ir DKG fondo įkūrėjas Dimitry Kaminsky.

Duomenų analitiko duomenimis, Vokietijoje epidemijos pradžioje užfiksuotas didelis susirgimų skaičius ir žemas mirtingumas rodo, kad šalyje buvo nuo pat pradžių efektyviai aptinkami susirgimai ir ligos plėtra nepasiekė tokio lygio, kaip kitose Europos šalyse. 

REKLAMA

„Vokietija puikiai tvarkosi, lyginant su kitomis daug gyventojų turinčiomis šalimis“, – pridūrė DKG duomenų analitikė A. Lauterbach.

Ekspertės teigimu, tai kad Izraelis pirmauja sudarytame reitinge, nėra stebinantis dalykas: šalis yra nuolatinėje krizės būklėje ir puikiai prisitaikiusi prie sienų uždarymo ar nepaprastosios padėties paskelbimo situacijų.

DKG balandžio 12-osios duomenimis, Lietuva iš 33 euro zonos šalių pagal Covid-19 saugumą užėmė 23-ąją vietą. Latvija liko 21, Estija – 16 vietoje. Pirmauja Vokietija, Šveicarija, Austrija, Vengrija ir Danija.

Honkonge 2014-aisiais įkurtas rizikos fondas DKG investuoja į biotechnologijas, dirbtinio intelekto ir „big data“ technologijas. 


Rašyti komentarą...
Q
Q
2020-04-26 22:27:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va cia tai patiko!Na ka politikiriai,gavot i klyna savo propogandos ir dezinformacijos.Prisigyret.Is gedos dabar turetumet sleptis po lapais.Geda!
Atsakyti
-6

A
Aaaa
2020-04-27 09:21:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nyderlandai :DDD 16
Atsakyti
-1

A
Aaaa
2020-04-27 09:23:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greiciau jau nuo galo 16 jie
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų