• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelionės lėktuvu išlieka viena saugiausių ir plačiausiai naudojamų transporto rūšių, leidžiančių pasiekti skirtingas pasaulio vietas per trumpą laiko tarpą. Svarbu prisiminti, kad skrydžio metu laikytis tam tikrų taisyklių, elgtis atsakingai ir gerbti bendruomenės narius, siekiant užtikrinti visų keleivių saugumą ir patogumą. Yra keletas patarimų, kurie gali praversi visiems keliaujantiems.

Kelionės lėktuvu išlieka viena saugiausių ir plačiausiai naudojamų transporto rūšių, leidžiančių pasiekti skirtingas pasaulio vietas per trumpą laiko tarpą. Svarbu prisiminti, kad skrydžio metu laikytis tam tikrų taisyklių, elgtis atsakingai ir gerbti bendruomenės narius, siekiant užtikrinti visų keleivių saugumą ir patogumą. Yra keletas patarimų, kurie gali praversi visiems keliaujantiems.

REKLAMA

Būtina gerbti žmonių asmeninę erdvę, nes lėktuvo kabinoje gali būti ribotai vietos. Tinkamai sudėkite bagažą, elkitės drausmingai ir nesukelsite nepatogumų nei sau, nei kitiems keleiviams.

CNN pateikia taisykles, kurių lėktuvuose turėtų laikytis visi keleiviai.

Atvykite anksčiau

Labai svarbu į oro uostą atvykti likus pakankamai laiko iki skrydžio. Paprastai įprasta taisyklė yra atvykti likus dviem valandoms iki įlaipinimo į lėktuvą, kai skrendama vietiniais skrydžiais, ir trimis valandomis, kai skrendama tarptautiniais skrydžiais. Taip ne tik sklandžiai praeisite saugumo ir registracijos procedūras, bet ir sumažinsite stresą bei galimą vėlavimą.

Laikykitės saugumo protokolų

Oro uostų saugumo taisyklių laikymasis yra neginčijamas. Pasiruoškite nusiauti batus, nusiimti diržus ir striukes, o skysčius ir elektronikos prietaisus turėkite lengvai prieinamus patikrai. Visada laikykitės saugumo darbuotojų nurodymų.

REKLAMA
REKLAMA

Gerbkite asmeninę erdvę

Lėktuvo kabinoje gali būti ankšta, todėl būtina atsižvelgti į kitų keleivių asmeninę erdvę. Venkite pernelyg atsiremti į kaimynines sėdynes, užimti porankį ir neišsitieskite už jums skirtos vietos.

REKLAMA

Būkite mandagūs su įgula

Skrydžio palydovai nenuilstamai dirba, kad užtikrintų keleivių komfortą ir saugumą. Dėkodami už jų pastangas būkite mandagūs, paslaugūs ir bendradarbiaukite viso skrydžio metu.

Tinkamai sudėkite bagažą

Virš galvos esančių daiktadėžių erdvė yra ribota ir bendra, todėl būkite atidūs kraudami rankinį bagažą. Atsargiai dėkite krepšius į tam skirtus skyrius ir įsitikinkite, kad jie gali užsidaryti.

Jei turite antrą krepšį, padėkite jį po sėdyne priešais save. Pasibaigus įlaipinimui, ir jei dar liko vietos, galite perkelti savo krepšį į laisvą sėdynę.

REKLAMA
REKLAMA

Naudokite ausines

Skrydžio metu, pramogos gali pagerinti kelionės įspūdžius, tačiau klausantis muzikos, žiūrint filmus ar žaidžiant žaidimus būtina naudoti ausines. Taip neerzinsite kitų keleivių su nepageidaujamais garsais – užtikrinsite ramesnę aplinką aplinkiniams. Be to, jei tai nėra skubus atvejis, lėktuvuose visada reikėtų vengti skambinti.

Valgykite pagarbiai

Jei su savimi pasiimate užkandžių, venkite stiprų kvapą skleidžiančių maisto produktų, kurie gali sukelti diskomfortą šalia esantiems žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gerkite daug vandens

Lėktuvo kabinoje yra mažai drėgmės, todėl gali prasidėti dehidratacija. Viso skrydžio metu gerkite daug vandens, kad išliktumėte hidratuoti ir žvalūs. Apsvarstykite galimybę su savimi pasiimti vandens buteliuką ir pripildyti jį oro uoste.

Jei reikia, padėkite kitiems

Jei galite, pasiūlykite pagalbą tiems, kuriems jos reikia, pavyzdžiui, paimkite daiktus iš viršutinių dėžių žemesnio ūgio ar silpnesniems keliautojams.

REKLAMA

Nevartokite per daug alkoholio

Nors kai kuriems žmonėms mėgautis vienu ar dviem gėrimais gali būti priimtina, pernelyg didelis alkoholio vartojimas gali sutrikdyti kitų keleivių elgesį ir sukelti nepatogumų. Gerkite atsakingai ir žinokite savo ribas. Ir atminkite, kad JAV skrydžiuose negalite vartoti savo alkoholio.

Atsisėskite atsargiai

Atlenkdami sėdynę galite įsiterpti į ir taip ribotą už jūsų sėdinčių keleivių erdvę. Prieš atlenkdami sėdynę, apsvarstykite, kokį poveikį tai gali turėti už jūsų sėdintiems žmonėms, ypač valgymo metu arba tada, kai naudojamasi elektroniniais prietaisais.

REKLAMA

Prieš atlenkdami sėdynę pažvelkite už savęs, kad netyčia nesuspaustumėte kito keleivio nešiojamojo kompiuterio. O jei norite būti itin malonūs, apsvarstykite galimybę visai neatlenkti sėdynės trumpųjų skrydžių metu.

Nešaukite ir nekalbėkite pernelyg garsiai

Lėktuvų kabinos nėra pritaikytos garsiems pokalbiams ar pernelyg dideliam triukšmui. Kalbėdami su kitais keleiviais, būkite atidūs ir venkite nereikalingo trukdymo, ypač nustatytu poilsio laiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elkitės drausmingai

Bet koks trikdantis ar nedrausmingas elgesys – žodinis ar fizinis – yra nepriimtinas. Tai apima ginčus, agresyvią kalbą, gestus ar veiksmus, kurie gali kelti pavojų kitų keleivių saugumui ir komfortui. Be to, kad jūsų išsišokimai bus nemandagūs, jie gali iššaukti kitus keleivius pradėti elgtis taip pat.

Paisykite saugos instrukcijų

Skrydžio įgulos rengiami saugos instruktažai ir nurodymai yra labai svarbūs keleivių saugumui. Ignoruodami arba nepaisydami šių nurodymų, rizikuojate pakenkti sau ir kitiems lėktuve esantiems žmonėms.

REKLAMA

Apsiribokite nedideliu daiktų kiekiu

Apribokite į lėktuvą įsinešamų rankinių daiktų skaičių, kad išvengtumėte perkrautų viršutinių dėžių ir ankštų sėdimųjų vietų. Didelius ar nepatogius daiktus, kai tik įmanoma, reikėtų tikrinti, kad visiems keleiviams būtų pakankamai vietos.

Neužimkite papildomų vietų

Venkite užimti papildomas vietas ar išskleisti savo daiktus už jums skirtos vietos. Atsižvelkite į kitų keleivių komfortą ir patogumą, ypač piko metu.

REKLAMA

Laikykitės išlaipinimo tvarkos

Laukite savo eilės išlipant iš lėktuvo, leisdami keleiviams, turintiems glaudžius ryšius, išlipti pirmiems.

Prižiūrėkite salono švarą

Atsakingai išmeskite šiukšles ir sutvarkykite bet kokią netvarką, kad užtikrintumėte tvarkingą aplinką visiems lėktuve.

Laikydamiesi šių keleivių elgesio taisyklių, keliautojai gali prisidėti prie to, kad kelionės lėktuvu būtų malonesnės visiems keleiviams.

Atminkite, kad etiketo taisyklės ne tik pagerina jūsų kelionę, bet ir skatina keliautojų tarpusavio pagarbą ir dėmesingumą. Saugių kelionių!

Tik debai atlosineja, tokiems uzvozt reiketu ar is lektuvo ismest. Kodel kitiems turi but nepatogu per kazkoki i diota. Skrydau beveik 10 val ir 1 ruskis jau palakes lektuve i Amerika atsilose taip, tai iskart iskvietem striuarda.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų