Šokiruojantys išpuoliai: per du sprogimus žuvo mažiausiai 50 žmonių

Neramiuose Pakistano ir Indijos regionuose buvo surengti keli išpuoliai prieš vietos karines pajėgas. Iš pradžių buvo paskelbta apie užpultas Pakistano karines pajėgas, kur susisprogdinus mirtininkui žuvo mažiausiai 40 žmonių, o vėliau panašiai buvo susidorota ir su Indijos karinių pajėgų konvojumi. 

7

Indijos administruojamame Kašmyre pražūtingiausias per pastaruosius dvejus metus išpuolis prieš vyriausybines pajėgas pareikalavo mažiausiai 12 indų karių gyvybių, ketvirtadienį informavo policija. Ataka prieš šiitiškos respublikos elitines pajėgas Pakistane taip pat yra vadinama viena pražūtingiausių per kelerius pastaruosius metus.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Irane per mirtininko sprogdintojo ataką žuvo 27 Revoliucinės gvardijos kariai

Irane per mirtininko sprogdintojo ataką žuvo 27 Revoliucinės gvardijos kariai

Pietryčių Irane mirtininkui trečiadienį detonavus sprogmenų prikrautą automobilį prie Revoliucinės gvardijos autobuso žuvo 27 žmonės. 

Sprogimas driokstelėjo kariams grįžtant iš sienos apsaugos patruliavimo, sakoma Revoliucinės gvardijos pranešime. „Per šią teroristinę ataką žuvo 27 narsūs islamo kariai ir dar 13 buvo sužeista“, – pranešė korpusas. Revoliucinė gvardija taip pat apkaltino „valdančiuosius pasaulį ir sionistų žvalgybos agentūras“ užpuolikų rėmimu.

Anksčiau valstybinė naujienų agentūra IRNA paskelbė, kad „mirtininko ataka prieš Islamo revoliucinės gvardijos korpuso narių autobusą įvyko kelyje Chašas-Zahedanas“.

Pusiau valstybinės naujienų agentūros „Fars“ paskelbtoje nuotraukoje matyti šalikelėje riogsanti sulamdyto metalo krūva. Agentūros "Twitter" žinutėje taip pat buvo skelbta, kad per ataką žuvo 41 žmogus.

Per išpuolį „sprogmenų prikrautas automobilis sprogo šalia autobuso“, nurodė Revoliucinė gvardija. „Pasaulį užvaldžiusių pasipūtėlių žvalgybos agentūrų samdiniai“ įvykdė šią ataką, kad aptemdytų „islamo revoliucijos pergalės 40-ąsias metines“, pridūrė kariškiai.

REKLAMA

Iranas pastarosiomis dienomis šventė 1979 metų revoliucijos, per kurią buvo nuverstas provakarietiškas šachas ir į valdžią atėjo konservatyvus šiitiškas režimas, 40 metų sukaktį.

Trečiadienio ataka buvo įvykdyta neramioje pietrytinėje Sistano ir Beludžistano provincijoje. Šiame regione ir kitapus sienos su Pakistanu gyvena daug etninių beludžių, kurių dauguma yra sunitai.

Analitinis centras „SITE Intelligence Group“ pranešė, kad atsakomybę už išpuolį prisiėmė džihadistų grupė „Jaish al-Adl“, įkurta 2012 metais ir pakeitusi sunitų ekstremistų grupuotę „Jundallah“ („Dievo kariai“).

„Jaish al Adl“, Irano laikoma teroristine grupuote, „paskelbė esanti atsakinga trumpa žinute persų kalba 2019 metų vasario 13 dieną“, sakoma SITE pranešime.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išpuolis Kašmyre – pražūtingiausias per pastaruosius 2 metus

Išpuolis Kašmyre – pražūtingiausias per pastaruosius 2 metus

Indijoje kariai žuvo detonavus savadarbę bombą, kai kovos mašinų vilkstinė važiavo vienu greitkeliu, esančiu maždaug už 20 km nuo regiono pagrindinio Šrynagaro miesto.

„Savadarbis sprogstamasis įtaisas sprogo, kai pro šalį važiavo CRPF (Centrinio rezervo policijos pajėgų) vilkstinė“, – naujienų agentūrai AFP sakė aukšto rango policijos pareigūnas Muniras Ahmedas Khanas. „Yra 12 aukų iš CRPF. Evakuojame sužeistuosius iš įvykio vietos ir šiuo metu negalime pasakyti, kiek jų yra“, – pridūrė jis.

Tuo metu naujienų agentūra „The Press Trust of India“ pranešė apie 18 žuvusiųjų.

Pasak vietos žiniasklaidos, atsakomybę už ataką prisiėmė Pakistane veikianti islamistų grupuotė „Jaish-e-Mohammed“. Regiono laikraščiams išsiųstame pareiškime vienas grupuotės atstovas nurodė, kad „mirtininko ataką“ įvykdė Aadilas Ahmadas slapyvardžiu „Waqas Commando“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų