Skandalas plečiasi: trys japonų automobilių gamintojai prisipažino sukčiavę

Japonijos „Suzuki Motor“, „Mazda“ ir „Yamaha“ pripažino naudojusios netikrus tam tikrų transporto priemonių išmetamųjų teršalų duomenis, ketvirtadienį pareiškė šalies transporto ministerija.

Įmonės tai pripažino po to, kai ministerija 23 automobilių ir motociklų įmonėms praėjusį mėnesį liepė atlikti vidaus tyrimus, nes prieš tai paaiškėjo, kad „Nissan“ ir „Subaru“ klastojo kuro suvartojimo ir išmetamųjų teršalų duomenis.

„Suzuki“, „Mazda“ ir „Yamaha“ pranešė, jog kai kurių transporto priemonių patikros buvo „netinkamai atliktos“, pareiškė ministerija.

Įmonės pripažino, jog tikrinant kai kurias jų transporto priemones buvo atlikti neišsamūs išmetamųjų teršalų bandymai, tačiau atsakingi įmonių darbuotojai patvirtino rezultatus, tarsi tie bandymai buvo tinkamai atlikti.

„Suzuki“ pripažino, jog 2012–2018 metais buvo netinkamai patikrintos 6,401 tūkst. transporto priemonių, arba beveik pusė transporto priemonių, kurios atsitiktine tvarka buvo įtrauktos į vidaus tyrimą.

„Mazda“ pranešė, jog netikri išmetamųjų teršalų duomenys buvo panaudoti 72 transporto priemonių, arba 3,8 proc. atrinktų patikrintų automobilių, atveju, o „Yamaha“ nurodė, jog duomenų neatitikimus nustatė 2,1 proc. atrinktų patikrintų motociklų.

Ministerija pareiškė, jog „išnagrinės automobilių gamintojų pateiktas ataskaitas ir prireikus imsis griežtų priemonių“.

Dauguma iš likusių 20 įmonių, kurių buvo paprašyta išnagrinėti jų transporto priemonių išmetamųjų teršalų duomenis, pranešė, jog nerado jokių neatitikimų, o dar kelios įmonės tęsia vidaus tyrimus, pridūrė ministerija.

Liepos mėnesį „Nissan“ pripažino, jog kai kurių jos transporto priemonių išmetamųjų teršalų ir kuro suvartojimo duomenys buvo „pakeisti“. Pernai gamintoja buvo priversta atšaukti daugiau kaip 1 mln. transporto priemonių, nes paaiškėjo, kad kai kurias jų patikras atliko būtinų įgaliojimų neturintys darbuotojai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų