Sirijos sukilėliai rugpjūtį įvykdė egzekucijas 67 civiliams alavitams

Sukilėlių grupuotės rugpjūtį įvykdė egzekucijas 67 civiliams ir paėmė įkaitais dar 200 žmonių iš alavitų kaimų Sirijoje, penktadienį pranešė žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW), tuos incidentus vadindama karo nusikaltimais.

Alavitų tikėjimas yra šiizmo atšaka, o šiai bendruomenei taip pat priklauso Sirijos prezidentas Basharas al Assadas (Bašaras Asadas).

HRW savo 105 puslapių ataskaitą paskelbė atlikusi tyrimus tų incidentų vietose ir apklaususi 35 liudininkus, įskaitant likusius gyvus per rugpjūčio 4 dieną surengtą ataką prieš dešimt kaimų pajūrio provincijoje Latakijoje, kurių gyventojai alavitai palaiko vyriausybę.

Niujorke įsikūrusi organizacija nurodė, kad iš 190 žuvusių civilių 67 buvo egzekucijų aukos. Tame puolime dalyvavo apie 20 grupuočių, tačiau vyriausybės pajėgos išvijo sukilėlius iš tų kaimų rugpjūčio 18 dieną.

„Dvi opozicijos grupuotės, dalyvavusios tame puolime – „Islamo ir Levanto islamo valstybė“ (ISIS) bei „Jaish al Muhajireen Wal Ansar“ (Persikėlėlių ir padėjėjų armija) - tebeturi įkaitų, kurių didžiąją dalį sudaro moterys ir vaikai“, – rašo HRW.

REKLAMA

„Šios išvados aiškiai rodo, kad žudymai, įkaitų grobimas ir kiti pažeidimai prilygsta karo nusikaltimams ir nusikaltimams žmoniškumui“, – pridūrė žmogaus teisių organizacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų