Šiaurės Korėja ardo savo branduolinių bandymų kompleksą

Palydovų padarytos nuotraukos rodo, kad Šiaurės Korėja pradėjo ardyti savo branduolinių bandymų kompleksą, artėjant šalies lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo istoriniam susitikimui, antradienį pranešė viena padėtį Korėjos pusiasalyje stebinti amerikiečių organizacija.

Praeitą savaitgalį Šiaurės Korėja paskelbė „visiškai“ sunaikinsianti Pungjė-ri bandymų kompleksą per kažkuriuo metu nuo gegužės 23-osios iki 25-osios įvyksiančią ceremoniją, į kurią kviečiami užsienio žiniasklaidos atstovai. Šį žingsnį pasveikino Seulas ir Vašingtonas.

Tačiau nebuvo pakviesta jokių stebėtojų iš tarptautinių branduolinių programų priežiūros agentūrų, todėl abejojama, ar šis procesas bus skaidrus.

Šalies šiaurės rytuose esančiame Pungjė-ri komplekse buvo įvykdyti visi šeši Šiaurės Korėjos atlikti branduoliniai bandymai. Vėliausias ir galingiausias iš jų įvykdytas pernai rugsėjį. Pchenjanas teigia tąsyk susprogdinęs vandenilinę bombą.

Šiaurės Korėja pasižadėjo uždaryti šį požeminį kompleksą, Kim Jong Unui praeitą mėnesį paskelbus, kad šalies branduolinės pajėgos baigtos kurti, todėl bandymų poligonas tapo nereikalingas.

REKLAMA

Autoritetingas tinklalapis „38 North“ antradienį nurodė, kad gegužės 7-ąją palydovo padarytose nuotraukose matyti „pirmųjų aiškių įrodymų, kad bandymų vietos ardymas jau gerokai pažengęs“.

Buvo nugriauti keli gamybiniai pastatai ir mažesni statiniai. Taip pat išardyti bėgiai, vedantys iš tunelių prie iškastų uolienų išpylimo vietų, rašo stebėtojai.

Be to, nuo kovo pabaigos sustabdytas naujų tunelių kasimas, pridūrė „38 North“.

Nuotraukose taip pat matyti numanomi pasiruošimai komplekso sunaikinimo ceremonijai. Tarp atliekų krūvų pastebėti nauji pamatai, ant kurių galbūt bus įrengtos tribūnos pakviestiems žurnalistams.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų