Psichikos liga sirgęs peiliu ginkluotas vyras antradienį Sidnėjaus centre esančiame bute nužudė moterį, tada netoliese sužeidė dar vieną moterį ir bandė subadyti daugiau žmonių, pranešė policija ir liudininkai.

 

Užpuolikas švaistydamasis peiliu šaukė „Allahu Akbar“ (arab. „Dievas visų didesnis“) ir „Nušaukit mane!“

Policija šių įvykių nelaiko terorizmu, nors 21 metų užpuolikas, kurį sutramdė praeiviai, savo kompiuteryje buvo surinkęs informacijos apie žudynes Šiaurės Amerikoje bei Naujojoje Zelandijoje, sakė Naujojo Pietų Velso valstijos policijos komisaras Michaelas Fulleris (Maiklas Fuleris).

„Šiuo metu tai nekvalifikuojama kaip teroristinis incidentas. Suprantama, vykstant tyrimui iš naujo tai įvertinsime“, – sakė komisaras žurnalistams.

„Šiuo metu atrodo, kad jis veikė vienas. Buvo rasta informacijos, leidžiančios daryti prielaidą, jog kai kurie jo įsitikinimai susiję su terorizmu, tačiau jis pats nesusijęs su terorizmu, – sakė M. Fuelleris. – Rasta informacijos apie kitus gyvybių pareikalavusius nusikaltimus pasaulyje.“

Anot liudininkų, 30 cm ilgio peiliu ginkluotas vyras apie 14 val. puolė praeivius šalia judrios miesto sankryžos. M. Fulleris sakė, kad tai buvo mėsininko peilis.

Policija informavo, kad užpuolikas buvo areštuotas. Į ligoninę buvo nuvežta 41 metų moteris su durtine žaizda nugaroje; jos būklė stabili.

Vėliau, apie 15 val. 15 min., viename iš butų netoliese esančiame daugiabutyje buvo aptiktas 21-erių merginos lavonas.

„Keli praeiviai sutramdė užpuoliką, – sakė policijos vyresnysis inspektorius Gavinas Woodas. – Noriu jiems už tai padėkoti. Jie iš tiesų drąsūs žmonės.“

Vaizdo įraše matyti, kaip žmonės ant nugaros gulintį užpuoliką prispaudžia prie šaligatvio plastikine dėže ir dviem kėdėmis.  G. Woodas sakė, jog panašu, kad išpuolis nebuvo išprovokuotas.

Vyras „puolė žmones peiliu; laimei, jam nepavyko“, sakė inspektorius.

Įvykio liudininkas Paulas O'Shaughnessy sakė, kad dirbdamas kartu su savo broliu Luke'u vienos įdarbinimo agentūros biure per atvirą langą išgirdę šūksnius ir pažvelgę į lauką pamatė apie 25 metų baltaodį vyrą, šūkavusį „ekstremistinius“ pareiškimus.

REKLAMA

Broliai pagalvojo, kad vyras ruošiasi įvykdyti teroro išpuolį, išbėgo į gatvę ir pradėjo jį vytis.


Rašyti komentarą...
A
As
2019-08-13 10:15:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje tokių drąsuolių gatvėje neatsirastų.
Atsakyti
0

A
2019-08-15 09:05:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vadinkim tikrais vardais. Tai jau dabar turintis psichinių problemų? Vargšelis, ane?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų