Siaubas Londone tęsiasi: tarp nuodegulių ieškoma kūnų Gyventojai įsiutę

Londono ugniagesiai šeštadienį tęsia aukų paieškas sudegusiame daugiaaukščiame name, o visuomenėje didėjantis pasipiktinimas dėl mažiausiai 30 žmonių gyvybių nusinešusios tragedijos prasiveržė susirėmimais tarp demonstrantų ir pareigūnų vietos valdžios būstinėje.

18

Daugelis reikalauja atsakymų, kodėl liepsnos taip greitai išplito socialinių būstų name. Didžiosios Britanijos naujienų agentūra „Press Association“ skelbia, kad apie 70 žmonių tebėra dingę.

Karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) šeštadienį, minint jos oficialųjį gimtadienį, pareiškė, kad britai lieka „ryžtingi nelaimės akivaizdoje“ po šiurpaus gaisro ir pastarųjų ekstremistų atakų Londone bei Mančesteryje.

91 metų monarchė sakė, kad „sunku išvengti labai liūdnos nuotaikos“ šią paprastai šventišką dieną.

Vyriausybė savo ruožtu pažadėjo, kad gaisro priežasčių tyrimas bus nuodugniai ir viešai ištirtas.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įkalinti Londono pragare: žuvusiųjų skaičius kraupiai auga

Penktadienį netoli Kensingtono ir Čelsio rajonų administracijos, atsakingos už sudegusio daugiabučio „Grenfell Tower“ priežiūrą, būstinės įvyko susirėmimų, kai demonstrantai, skandavę „Žudikai!“ ir „Mes norime teisingumo!“, įsiveržė pro duris.

REKLAMA

Šimtai žmonių, tarp jų dainininkė ir žmogaus teisių aktyvistė Lily Allen (Lili Alen), protestavo prie pastato, laikydami plakatus su užrašais „Teisingumas dėl „Grenfell“.

„Nusikaltimas apvilkti namus degiu plastiku“, – skelbė kitas transparantas, turint omenyje pranešimus, kad neseniai renovuojant minėtą pastatą buvo panaudotos ne visiškai ugniai atsparios išorinės apdailos plokštės.

Gyventojai anksčiau jau ne kartą skundėsi potencialiais priešgaisrinės saugos pažeidimais „Grenfell Tower“ pastate. Jie taip pat sakė, kad įvairiatautės, daugiausiai darbininkiškos namo bendruomenės reikštus nuogąstavimus vietos valdžia nuolat atmesdavo.

„Esame turtingiausias rajonas Jungtinėje Karalystėje, ir būtent šiame rajone yra pastatas, kuriame gyvena vieni neturtingiausių, o saugos priemonės yra visiškai netinkamos“, – piktinosi Mustafa Al Mansuras (Mustafa Mansuras), vienas demonstracijos organizatorių.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vakarų Londone liepsnoja 27 aukštų daugiabutis

„Turime žinoti, kokius įsipareigojimus prisiims (rajono) taryba, kad tokia tragedija nepasikartotų, – sakė jis. – Mums reikia tiksliai žinoti žmonių, buvusių ten per šią tragediją, skaičių.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų