Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy sekmadienį dar kartą patvirtino, kad nepritaria Turkijos stojimui į Europos Sąjungą (ES), nors tam pritarimą pareiškė naujasis JAV lyderis Barackas Obama.
„Kas dėl Europos Sąjungos, (Turkijos narystės klausimu) spręsti Europos Sąjungos narėms“, - Prahoje, kur vyksta ES ir JAV viršūnių susitikimas, prancūzų televizijai sakė N.Sarkozy.
„Niekada nepritariau šiam stojimui ir toliau nepritariu“, - pažymėjo jis.
Tai N.Sarkozy sakė po to, kai B.Obama parėmė Turkijos siekį įstoti į 27 narių Bendriją, pažymėdamas, kad tai tvirtai pririštų šią musulmonišką valstybę prie Europos.
Interviu televizijai TF1 N.Sarkozy net sakė, kad didžioji dauguma ES narių laikosi tokios pačios pozicijos kaip ir Prancūzija - nepritaria tam, kad Turkijai būtų leista įstoti į ES.
„Turkija yra puiki šalis, Europos sąjungininkė ir Jungtinių Valstijų sąjungininkė. Ji turi likti privilegijuota partnere. Mano pozicija nepasikeitė“, - pridūrė jis.
JAV prezidentas Barackas Obama sekmadienį paragino Europos Sąjungą (ES) priimti Turkiją kaip savo narę ir sakė, kad tai būtų pozityvus ženklas islamo pasauliui.
Tai B.Obama sakė per Prahoje surengtus priešpiečius 27 ES valstybių lyderiams. Pasak jo, Vakarai turėtų siekti didesnio bendradarbiavimo ir glaudesnių ryšių su musulmoniškomis šalimis, o Turkijos priėmimas į ES būtų svarbus šių pastangų ženklas.
Prancūzija, Austrija ir kitos šalys nepritaria Turkijos siekiui įstoti į Europos Sąjungą. Bendrijos narės ragino Turkiją labiau pasistengti užtikrinant mažumų teises, suvaržant kariškių galias ir priimant naujas teises profesinėms sąjungoms.
Turkijos gyventojų daugumą sudaro musulmonai. B.Obama šioje šalyje lankysis pirmadienį ir antradienį.