Irako parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo atvėrė kelią buvusiems Saddamo Husseino režimo pareigūnams grįžti į viešąjį gyvenimą, praneša BBC.
Priimti tokį sprendimą musulmonų šiitų dominuojamą parlamentą ragino JAV tikėdamasi, jog toks žingsnis paskatins sunitus aktyviau įsitraukti į politinį gyvenimą bei bendradarbiauti su okupacinėmis pajėgomis. Dabar buvę režimo pareigūnai vėl galės užimti postus tiek civilinėse, tiek karinėse valstybės struktūrose.
Kaip žinia, S. Husseino valdymo metais šalies politinis gyvenimas buvo dominuojamas sunitų religinės mažumos atstovų. Manoma, kad 2006 metų gruodžio 30 dieną už nusikaltimus žmogiškumui pakarto S. Husseino valdymo instrumentu buvusios„Baath“ partijos veikloje dalyvavo apie 2,5 mln. irakiečių. Pati „Baath“ partija, kuri apibūdinama kaip sekuliaraus panarabiškojo nacionalizmo ideologijos skleidėja, buvo sunaikinta ir uždrausta iškart po JAV invazijos 2003 metų gegužį.
Tuomet iš darbo buvo atleisti ne tik vyriausybės tarnautojai, bet ir paleista armija, kurios didelė dalis karių vėliau prisijungė prie sukilėlių, iš universitetų bei mokyklų išmesti dėstytojai. Tačiau dalis jų, nors ir prieštaraujant įstatymams, jau anksčiau buvo grąžinti į užimtas pareigas, nes okupacinė valdžia suprato, kad neturi kuo pakeisti išvytų specialistų.
Naujasis įstatymas, leidžiantis buvusiems S. Husseino režimo pareigūnams grįžti į viešąjį gyvenimą, numato 3 mėnesių periodą, per kurį bet kuris pareigūnas gali būti apkaltintas dėl S. Husseino valdymo metais padarytų nusikaltimų. Tačiau, prabėgus šiam terminui, iškart bus suteikiama teisinė neliečiamybė dėl praeities klaidų. Buvusiems „Baath“ partijos nariams bus grąžintos ir valstybinės pensijos.
Viešėdamas Kuveite bei lankydamas šioje šalyje įsikūrusią JAV karinę bazę, Baltųjų rūmų vadovas Georghe‘as W.Bushas pareiškė, kad viltis grįžta į Iraką.