Rusų pomėgis svaidyti šiukšles pro langą baigėsi šiurpia nelaime: 4-metė atsidūrė ligoninėje

Rusijos sostinėje Maskvoje užfiksuota tragiška nelaimė – mažai mergaitei į galvą pataikė šiukšlių maišas. Šiukšlių mėtymas pro langą – bendra problema visoje šalyje, kurios neišsprendžia nei baudos, nei bandymai „paprotinti“ gyventojus.

Kamera užfiksavo incidentą, kaip Maskvos priemiestyje Krasnogorske iš vieno namų langų paleistas šiukšlių maišas kliudė mažametę. Šeima ėjo šalia namo, kuomet tiesiog ant galvų kažkas numetė šiukšles. Stiklinis butelis pataikė 4-metei mergaitei į galvą, ji buvo nuvežta į ligoninę. 

Šio namo gyventoja „Moskva 24“ pasakojo, kad šiame mikrorajone gyventojai dažnai šiukšles meta pro butų langus, „tai yra įprasta istorija“.

„Iš balkonų mėto ką tik netingi: alaus butelius, pilnus šiukšlių maišus, net ir pampersai skraidė. Mano namo laiptinėje skraidžiojo penkialitriai stiklainiai. Neseniai pas mus balkonas užsidegė dėl iš viršaus numestos nuorūkos“, – cituojama moteris. 

Jos teigimu, name nėra šiukšlių vamzdžio – daugelis namo gyventojų tam priešinasi. Ir daugelis kaimynų, nė kiek nesigėdydami, sprendžia problemą paprastu būdu: vietoje to, kad nuneštų šiukšles iki konteinerių, naudojasi balkonais.

„Kelissyk pas mus taip jau automobilius gadino. Dabar vat ir rimta bėda nutiko, vaikas nukentėjo. Apskritai, mes visada, grįždami namo, į viršų žiūrim“, – pažymėjo šio rajono gyventoja.

Pasak teisėsaugos atstovų, dėl mergaitės sužalojimo yra iškelta baudžiamoji byla. Įtariamieji – trys balkone tuo metu buvę vaikai. Vienas iš berniukų tariamai ir numetė šiukšlių maišą į apačią.

Tingi nešti šiukšles – meti pro langą

Šiukšlių svaidymas pro langą – dažna problema Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ar kitų aplinkinių šalių miestuose. Ir ne tik rajonuose, šiukšles svaido ir Rusijos „kultūros sostinėje“ Sankt Peterburge.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rusijos miestuose šiukšlės skrieja tiesiog pro langus

Kovo 30-ąją šio miesto gyventojai pasidalino vieno iš namų kiemų nuotraukomis, kuriose užfiksuoti po langais pūpsantys šiukšlių maišai. Spėjama, kad taip savo turto atsikratyti nusprendė aktyviai saviizoliacijos taisyklių nusprendę laikytis miesto gyventojai.

REKLAMA

Daugelyje Rusijos miestų „be rimtų priežasčių“ buvo draudžiama palikti namus. Tiesa, šiukšlių išnešimo iki konteinerio šios taisyklės neturėjo riboti.

Analogiškas „reiškinys“ buvo užfiksuotas Pskove. Šiuo atveju sunku pasiteisinti net ir saviizoliacija – laiptinėje yra įrengtas šiukšlių vamzdis. 

Vieno iš Severouralsko namų verslininkai taip pat piktinasi tokiu gyventojų elgesiu. Įsigiję patalpas pirmajame aukšte ir atidarę ten parduotuvę tapo „atsakingi“ už viso namo šiukšlinimą. Mat pagal įstatymus už aplinkos tvarką 5 m nuo namo yra atsakingi būtent prekybininkai, todėl kitų pro langą metamas šiukšles jie ir privalo rinkti.

Rusijos žurnalistų kalbinami tokių namų gyventojai teisinasi tuo, kad nėra sutvarkyta infrastruktūra, „užvirinti šiukšlių vamzdžiai“, o kaltos dėl visko yra „savo darbo nedirbančios už namų priežiūrą atsakingos įmonės“.

Nepadeda į protą atvesti žmonių ir gąsdinimai baudomis ar kaimynų pamokymai. Situaciją blogina ir tai, kad šiukšlių problema persikelia ir į naujos statybos namus. Dažnai gyventojai pasirenka „taupyti“ ir atsisako tiek šiukšlių vamzdžių priežiūros, tiek ir patogaus šiukšlių konteinerių išdėstymo, todėl šiukšles meta tiesiog pro langus.

Rusijos žiniasklaida skelbia, kad užsienyje nekilnojamo turto turintys šios šalies gyventojai susiduria su „skvoterių“ problema. Dėl koronaviruso krizės Europos šalyse padažnėjo savavališko būstų užėmimo atvejų – bedarbiai, migrantai ir „idėjiniai“ asmenys tiesiog apsigyvena neprižiūrimuose namuose. Rusai skundžiasi, kad įsilaužia į namus „iš visur: afrikiečiai, lietuviai ir kiti“. 


Rašyti komentarą...
s
sovietikai
2020-07-25 16:20:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
bydlo-per svelnus,mongolams zodis,urodai lenininiai.
Atsakyti
0

L
Lietuvis
2020-08-01 10:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsilikėliai… totalus babajynas. Laiku atsiskyrėme. Nors rytų Lietuvoj, kur dauguma mažumų gyvena vaizdelis panašus. Tinginiai ir sutriai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų