Rusai skundžiasi, kad žmonės Ispanijoje užima namus: mini ir lietuvius

Rusijos žiniasklaida skelbia, kad užsienyje nekilnojamo turto turintys šios šalies gyventojai susiduria su „skvoterių“ problema. Dėl koronaviruso krizės Europos šalyse padažnėjo savavališko būstų užėmimo atvejų – bedarbiai, migrantai ir „idėjiniai“ asmenys tiesiog apsigyvena neprižiūrimuose namuose. Rusai skundžiasi, kad įsilaužia į namus „iš visur: afrikiečiai, lietuviai ir kiti“. 

Skvoteriai (nuotr. SCANPIX)

„Skvotinimas“ – savavališkas patekimas ir apsigyvenimas privačioje kitų asmenų erdvėje, neturint siekio ją užvaldyti. 

Almerijos provincijos Ispanijoje gyventoja Natalija Rusijos portalui „Gazeta.ru“ pasakojo, kad per pastaruosius kelis mėnesius ženkliai išaugo problemų dėl skvoterių skaičius. Kelis nekilnojamo turto objektus valdanti moteris pasakojo, kad jiems, kartu su vietos gyventojais tenka bendromis pastangomis „išvaryti“ tuščiuose namuose apsigyvenančius asmenis. 

„Apsigyvena svetimuose namuose ir butuose, neretai visomis šeimomis. Būsto grobikai – dažniausiai žmonės iš Afrikos šalių, Nepriklausomų Valstybių Sandraugos, Rytų Europos ir JAV, – nuo brazilų ir marokiečių iki lietuvių ir romų, – aiškino Natalija, pažymėjusi, kad tai ne visada bus bedarbiai ar skurdžiai. – Neretai tai vidurinės klasės atstovai, gana padorūs žmonės, nesugebėję išsimokėti kredito už būsto paskolą“. 

REKLAMA

Iškraustyti neprašytus svečius, pagal vietos įstatymus nėra taip paprasta, net ir iškvietus policiją. Jėga čia nieko neišspręsi – tokiu atveju būsto savininkas pats gali patekti į teisėsaugos akiratį.

Dėl koronaviruso krizės apribotų kelionių užsieniečiai, įsigiję nekilnojamo turto Ispanijoje, nebegali ten lankytis. Maža to, užsieniečiams yra sunkiau apginti savo teises jų būste apsigyvenus „skvoteriams“, rašoma „Newsru“. 

Vietos politikai netgi pradėjo reikalauti iš valdžios imtis įstatymų pokyčių, kad būtų apsaugotos nekilnojamo turto turėtojų teisės.

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.

 


Rašyti komentarą...
j
jofa
2020-07-12 12:51:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaip, tai reto kvailumo str ir tiek ziniu. Zurnaliugai garbes tai nedaro
Atsakyti
-4

e
egis
2020-07-22 11:34:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai tam yra policija, o be to, jeigu sugebi nusipirkt tokius namus, nusamdyk privacia sargybos komanda
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų