Rusų ambasadorius JAV sugrįžo į Maskvą konsultacijų po Bideno komentarų apie Putiną

Į Maskvą sekmadienį sugrįžo Rusijos ambasadorius Jungtinėse Valstijose, iškviestas skubių konsultacijų dėl rimčiausios pastarųjų metų krizės santykiuose su JAV.

JAV prezidentas Joe Bidenas anksčiau šią savaitę prilygino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „žudikui“, o šis ironiškai atsakė savo kolegai amerikiečiui: „Kas ant kito sako – ant savęs pasisako.“

Dėl šio žodžių karo net sudėtingesnėje padėtyje atsidūrė Maskvos ir Vašingtono dvišaliai ryšiai, kurie ir taip buvo smarkiai paaštrėję dėl numanomo kišimosi į rinkimus ir Kremliaus sprendimo įkalinti opozicionierių Aleksejų Navalną.

Dėl kilusio ginčo konsultacijų iškviesto Rusijos ambasadoriaus JAV Anatolijaus Antonovo lėktuvas sekmadienio rytą nusileido Maskvos Šeremetjevo oro uoste, pranešė Rusijos naujienų agentūros.

Prieš išskrisdamas iš Niujorko jis pareiškė žurnalistams pasiliksiantis Maskvoje „tiek, kiek būtina“, ir pridūrė, kad Rusijos sostinėje planuojama surengti kelis susitikimus.

„Rusijos atstovai visada pabrėžia, kad mus domina rusų ir amerikiečių santykių plėtra tiek pat, kiek ir mūsų kolegas amerikiečius“, – diplomatą citavo naujienų agentūra TASS.

Retai ambasadorius atšaukianti Maskva ankstesnį kartą tokį žingsnį žengė 1998 metais, Vakarų valstybėms surengus bombardavimo kampaniją Irake.

2014 metais smarkiai paaštrėjus santykiams dėl Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos V. Putinas sakė, kad ambasadoriaus atšaukimas būtų „kraštutinė priemonė“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų