Rusijos žiniasklaida paskelbė slaptą medžiagą dėl „Boeing“ katastrofos tyrimo Katastrofa kelia grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui

Rusijos leidinys „Kommersant“ gavo JT Saugumo Tarybos projekto dėl „Boeing“ katastrofos tyrimo tribunolo kopiją. Jame kalbama apie jėgos panaudojimą prieš šalis, kurios nevykdo rezoliucijos reikalavimų.

Pagrindinis Malaizijos pasiūlytos rezoliucijos tikslas yra išaiškinti kaltuosius, atsakingus dėl Donecko srityje numušto „Boeing 777“, teigiama dokumente, kurio ištraukas paviešino „Kommersant“.

Ataskaitoje pažymima, kad „Boeing“ katastrofa „kelia grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui“ ir turėtų būti nuodugniai ištirta.

Dokumento autoriai kviečia visas šalis „suteikti pilną palaikymą“ tyrimui, remiantis JT Saugumo Tarybos 2014-ųjų liepos 21-osios rezoliucija, kurioje yra nustatytas reikalavimas „patraukti atsakomybėn“ visus atsakingus dėl lainerio katastrofos asmenis.

„Tarptautinio tribunolo įkūrimas būtų efektyviausia nepriklausomo ir nešališko tyrimo proceso nustatant kaltininkus garantas,“ – teigiama rezoliucijos pranešime.

Taip pat, „Kommersant“ teigimu, Malaizijos pateiktame projekte yra sąlyga, kad tribunolas bus kuriamas remiantis JT Chartijos VII skyriumi, kuris leistų prieš šalis, kurios nevykdo rezoliucijos reikalavimų panaudoti jėgą ar sankcijas.

REKLAMA

Viso dokumentą sudaro 55 straipsniai, apimantys skirtingus būsimojo tribunolo aspektus. Anot dokumento, teismą sudarys trys institucijos: teisėjų taryba, prokuroras ir kanceliarija. Verdiktą skelbs trys teisėjai. Apeliacinėje taryboje bus penkis asmenys. Teisėjus penkeriems metams skirs JT generalinis sekretorius remiantis organizacijos narių rekomendacijomis.

Dokumente pažymima, kad tribunolo verdiktas turės viršenybę jeigu prieštaraus šalių vietos teismų sprendimams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų